روستاهای ایران: تالار گفتمان

روستاهاي ايران :: نمايش موضوعات - آللّه لامه / کجل / خلخال

آللّه لامه / کجل / خلخال

 

ارسال موضوع جديد  پاسخ به اين موضوع   ارسال تشکر 

   روستاهاي ايران صفحه اول انجمن -> رسومات محلي اردبيل

نمايش موضوع قبلي :: نمايش موضوع بعدي  
نويسنده پيغام

musaaskari
کاربر ویژه

وضعيت: آفلاين
27 تير ماه ، 1390
تعداد ارسالها: 6429
امتياز: 1933470
تشکر کرده: 1
تشکر شده 48 بار در 46 پست


ارسالارسال شده در: چهارشنبه، 2 مرداد ماه ، 1392 18:48:53    موضوع مطلب: آللّه لامه / کجل / خلخال پاسخ همراه با اعلان

آللّه لامه / کجل / خلخال


آللّه لامه اصطلاحي است كه اهالي محترم وسخت كوش روستاي كجل در برداشت محصول آخرين مزرعه ي كشاورزي خود به كار مي برند كه همراه با آواي دلنشين اللّه اللّه محمد (ص) مي باشد. و ان بدين صورت است كه در آخرين روز برداشت محصول كشاورزي و در آخرين مزرعه ي باقي مانده ،قسمتي از مزرعه را جدا نموده تا همه ي افراد در درو كردن آن سهمي داشته باشند ودر نهايت افراد داس به دست با سر دادن آللّه لامه ( اللّه الّله محمد(ص) ) جشن پايان كار مي گيرند و سر انجام يك دسته ي كوچك گندم را به طور مرتب با بندي از گندم يا علفي ديگر مي بندند ودر وسط آن دسته ي گندم بوته ي خاري مي گذارند تا دفع زخم چشم باشد و اين دسته ي گندم را تا پايان سال به عنوان تبرّك نگه مي دارند.

همان طوري كه بيان شد اين يك دسته خوشه ي گندم با سنبل هاي زيبا همراه است كه نماد بركت رزق و روزي خداوند مي باشد.از قديم ونديم به عنوان يك رسم ديرينه و بر اساس باور ديني و اعتقاد قلبي كشاورزان زحمت كش و حلال جو پايه گذاري شده است.و آللّه لامه به عنوان ختم كشاورزي است و معمولاً خروسي را سر مي بريدند و افرادي كه در درو كردن مزرعه شركت نموده بودند به صرف شام دعوت مي شدند و جشن شكرانه مي گرفتند و خداوند را به پاس آن همه نعمت هايش شكر مي كردند.

از آن جايي كه گندم نقش اساسي و اصلي را در تأمين آذوقه ي مردم داشته و مردم با ديده ي احترام به آن نگريسته اند و در تمامي معاملات اقتصادي وتجاري خود ازآن به عنوان كالاي با ارزش استفاده كرده اند و به آن بسيار بها داده اند. و چون خوراك اصلي مردم به شمار مي آمده، پس آن را به شكل هاي مختلف مصرف نموده اند و همچنان اين فايده را داشته و خواهد داشت. از جمله مصارفش عبارتند از : ۱- آرد ۲- نان به روش مختلف لواش وبربري محلي و فطير ۳- در پخت حليم ۴ - بلغور ۵ - گندم برشته بيشتر در فصول سرد سال و در تزيين سفره ي نوروزي ۶- پرداخت فطريه در ماه رمضان ۷- صدقه ۸ - پرداخت زكات مال ۹ - پرداخت حق الزحمه ي آرايشگر محل ۱۰ - مبادله با برنج و ساير اجناس مورد نياز كشاورزان.

اهالي محل گندم را به دو روش بهاره و پاييزه و اغلب به شكل ديم مي كارند وبراي به دست آوردن يك لقمه ي حلال هزاران هزار سختي را بايد تحمل كنند. از مرحله شخم تا برداشت بايد بسي خون جگر بخورند تا بذر زير كشت شان به بار نشيند.گاهي حوادث طبيعي مثل خشكسالي و تگرگ زحمت آنان را به باد مي دهد امّا هرگز از رحمت خداوند نا اميد نمي شوند ، زيرا مي دانند كه روزي رسان حقيقي او ست و بر اساس حكمتش روزي مي رساند.

كشاورزان در گذشته چون از زمان شخم تا مرحله ي برداشت بسيار سختي مي كشيدند و تمام كارها را به شكل سنتي ودستي انجام مي دادند ، بدان خاطر براي فراورده هاي كشاورزي خود خيلي ارزش قائل بودند، يعني با افتادن يك تكّه نان بر روي زمين چنان ناراحت مي شدند و آن را از زمين برداشته و بوسيده و سپس مي خوردند . امّا امروزه تا حدودي كشاورزي سنتي كم رنگ شده و تا حدودي مكانيزه شده است و مي بينيم كه نسل جديد ديگر آن احترام سابق را براي آن به جا نمي آورند و چه بسا در مصرفش اسراف مي كنند. اميد است كه همه ي افراد جامعه قدر نعمت هاي خدادادي را بدانند و او را به خاطر اين همه نعمت هاي بي شمارش سپاسگزاري كنند.

منبع:
تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند.
عضويت در سايت / ورود به سايت

بازگشت به بالا

رويت مشخصات كاربر ارسال پيغام شخصي ارسال ايميل بازديد از سايت ارسال كننده مطلب
تشکرهاي ثبت شده از ايجاد کننده تاپيک :
 
تمامي مطالب ارسال شده:   
ارسال موضوع جديد   پاسخ به اين موضوع   ارسال تشکر

   روستاهاي ايران صفحه اول انجمن -> رسومات محلي اردبيل

زمان پيشفرض سايت: ساعت گرينويچ + 3.5 ساعت
صفحه 1 از 1
  
نام کاربري:      کلمه عبور:     

~ يا ~
عضويت در سايت

  


 


Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group
فروشگاه فرش احمدی
تهران هاست
 تبلیغات در سایت روستاهای  ایران