مراسم عزاداری تاسوعای حسینی / ماچیان

مراسم عزاداری تاسوعای حسینی / ماچیان

سیدمرتضی ماچیان

مراسم عزاداری تاسوعای حسینی در حرم امامزادگان ماچیان برگزارشد.

به گزارش خبرنگار اشکوریها، محمد حسین زاده در این مراسم باتسلیت ایام  شهادت سیدالشهدا که درس استمرار انبیا الهی و اطاعت از ائمه معصومین و راه صالحان توحیدی را بما داد تسلیت عرض نمود و گفت:فلسفه قیام عاشورای حسینی احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است و همه ما باید بتوانیم احیای امر به معروف را تداوم بخشیم.

عضو هیئت امنای امامزادگان ماچیان افزود:حادثه کربلا درس عظیمی است و امام حسین (ع) به خاطر احیای دین جدش سفر حج خود را نیمه تمام گذاشت و از تمام سرمایه‌اش در این راه خرج نمود و درس آزادگی به دنیا داد.

وی با بیان اینکه همه ارزش و خوبی ها به سفارشات حق تعالی در ایام عاشورا امام حسین جلوه می کند، تصریح کرد:امام حسین با شهادت خود به صورت عملی احکام زیادی را به اثبات رساند.

حسین زاده با تاکید بر ضرورت حفظ حرمت این ایام گفت: مراسم‌های عزاداری باید در شأن و مقام سیدالشهدا (ع) باشد تا خداوند ثوابی از آن را نصیب همه کند.

مسئول هادیان سیاسی سپاه رودسر خاطرنشان کرد:  امام حسین درس زیر بار ظلم نرفتن را به اثبات رساند در عین حال تمام وجود خود، سرمایه مادی و معنوی فرزندان به عرصه ظهور گذاشت، این مرد بزرگ در تاریخ بشریت اسم خود را به ثبت رسانده و حتی به آینده ثابت کرد.

هرساله روز عاشورا هزاران نفر در قالب دستجات عزاداری در این مکان مقدس به عزاداری می پردازند و عصرآن روز مراسم نمادین خیمه می سوزانند.

 

ارسال خبر:
خبرنگار اشکورات / رودسر / گیلان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *