پیرزنی زیر باران / از نبود آب می گریست

در یکی از روستاهای میاندورود / مازندران

پیرزنی زیر باران از نبود آب می گریست

عکس : مهر – تزئینی

به گزارش میانخبر ، با فرا رسیدن فصل پاییز شاید برای شما اینگونه به نظر برسد که در این فصل بدلیل بارندگی مشکل آب در شهرها و روستاها برای مدتی وجود نخواهد داشت، ولی اینگونه نیست و روستایی در میاندورود همچنان با مشکل آب روبروست.

در یکی از روستاهای جنگلی میاندورود در روز تاسوعا اهالی این روستا میزبان عزاداران روستای همجوار خود هستند و در سال جاری در روز تاسوعا هوا شروع به باریدن کرد و آب باران در خیابانها و جوی های این روستا جاری بود و هوا سردتر شد.

در داخل روستا که قدم می زدیم، روی سکوی یکی از این خانه ها پیر زنی نشسته بود و مشخص بود که داشت گریه می کرد و به نظر می رسید بخاطر عزاداری امام حسین (ع) گریه کرده باشد ولی زمانی که نزدیکتر شدیم صدای این پیرزن بلند شد و از وضعیت خود نالید.

این پیرزن که همراه همسرش در روستا حضور دارد، از نبود آب در روستا گلایه می کرد و از اینکه توانی برای رفتن به چشمه داخل روستا و آوردن آب نداشت می نالید.

شاید این مشکل بقیه اهالی این روستا نیز باشد که بیشتر آنها افراد مسن هستند که همچنان در روستا حضور دارند و با کار دامداری و کشاورزی قدم بسیار کوچکی در مسیر تولید برمی دارند.

اهالی این روستا که میزبان عزاداران روستای همجوار خود بودن برای میزبانی از مهمان نیز آب به اندازه کافی نداشتند که شورای این روستا با تماس تلفنی از فرماندار درخواست آب می کند که فرماندار میاندورود نیز با ارسال یک کامیون حمل آب مشکل یک روز این روستا را تا اندازه ای برطرف کرد.

مردم این روستا که در گذشته نیز مشکل آب داشته و مشکل خود را به گوش مسئولان رسانده بودند از پاسکاری مسئولان گلایه داشته و از اینکه اقدام اساسی برای حل مشکل آنها انجام نمی گیرد آزرده خاطر بودند.

منبع:

www.miankhabar.ir/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *