درگذشت پدر شهیدان مهاجرانی / سنو / گناباد


پدر شهیدان مهاجرانی به فرزندان شهیدش پیوست


تشییع جنازه مرحوم مهاجرانی - روستای سنو

»» پدر شهیدان مهاجرانی به فرزندان شهیدش پیوست

 بار دیگری نوایی رسید از وصال پدری با فرزندان شهیدش و هشداری بر اینکه قدر بدانیم و فرصت بدانیم حضور والدینی که سرشار از عطر و یاد شهدا هستند.

حاج محمدحسین مهاجرانی پدر شهیدان محمد و غلامرضا در سن ۸۶ سالگی  و در شام غریبان امام حسین (ع)دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندانش شهیدش پیوست.

مراسم تشییع جنازه  آن مرحوم صبح امروز از ابتدای بلوار امام رضا (ع) روستای سنو تا گلزار شهدای این روستا و با حضور گسترده اهالی روستا و مسئولین شهرستانی و استانی برگزار گردید. همچنین مراسم ترحیم آن مرحوم روزهای پنجشنبه و جمعه صبح و عصر در محل مهدیه روستا برگزار می شود.

بسیجی شهید محمد مهاجرانی:

محل تولد : روستای سنو از توابع گناباد (خراسان رضوی)
تاریخ تولد: ۳۸/۱/۱۵
محل تحصیل : روستای سنو – تربیت معلم تهران
شهید محمد مهاجرانی سنو
تاریخ شهادت : ۱۳۶۳/۱۲/۲۲- عملیات بدر
محل شهادت : هورالعظیم-جزایر مجنون
سمت :ارپی جی زن

پیکر پاک و مطهر این شهید به مدت ۱۱سال
جاویدالاثر بود و در طی این مدت امید
به زنده بودنشان می رفت و پس از سال ها
در سال ۱۳۷۳
تشییع و در گلزار شهدای سنو
در جوار برادرش ارمید.

فرازی از وصیت نامه شهید محمد مهاجرانی

دوست دارم اگر ارج و ارزشی در پیش او(خدا) داشتم و شایستگی پیدا کردم که روح مرا قبول فرماید جنازه ای از من باقی نماند از این بابت خانواده ام ناراحت نباشند که نیستند چون این مسئله یکبار در گذشته برایشان محقق شده است از همگی به خصوص جوانان تقاضا دارم که نماز را سر وقت به پا دارند و از انجام دیگر فرایض رویگردان نباشند…
نفس مرا دعوت به سو می کرد و پیروی کردم ، مشغول دنیا بودم وجذب ان شده بودم ، حلا که به این جا امدم و با خدا خلوت کردم فهمیدم بنده ای که او می خواست نبوده ام .
بارالها شرمسارم ، بار گناهم انقدر زیاد است که اگر بمیرم و تو مرا نبخشایی و بخواهی با عدالت با من رفتار کنی دائم باید در اتش بسوزم.

بسیجی شهید غلامرضا مهاجرانی:

محل تولد : روستای سنو از توابع گناباد (خراسان رضوی)
شهید غلامرضا مهاجرانیتاریخ تولد: ۱۵/۷/۱۳۴۶  (ماه رجب)
محل تحصیل : دبستان شهید کلاهدوز – راهنمایی شهید کامیاب روستای سنو
تاریخ اولین اعزام : سال ۶۰
تاریخ شهادت : ۱۲/۱۲/۱۳۶۲ – عملیات خیبر
محل شهادت : هورالعظیم-جزایر مجنون
سمت :ارپی جی زن
نحوه شهادت : اصابت تیر مستقیم به قلب
تشییع روح : خرداد۶۳
تشییع پیکر : ۱۰/۱۱/۷۴

 

 

 

تشییع جنازه مرحوم مهاجرانی - روستای سنو

تشییع جنازه مرحوم مهاجرانی - روستای سنو

 

تشییع جنازه مرحوم مهاجرانی - روستای سنو

 

تشییع جنازه مرحوم مهاجرانی - روستای سنو

 

تشییع جنازه مرحوم مهاجرانی - روستای سنو

 

تشییع جنازه مرحوم مهاجرانی - روستای سنو

تصاویر از : مهدی ذوالفقاری

 

پیام سردار نقدی به مناسبت درگذشت پدرشهیدان مهاجرانی

سردار نقدی - روستای سنو

 

بسم الله الرحمن الرحیم

« فی بیوت اذن الله ان ترفع و یذکر فیها اسمه یسبح لهو فیها بالغدو و الاصال (۳۶)  رجال لا تلهیهم تجاره و لابیع عن ذکر الله و اقام الصلوه و ایتاء الزکاه یخافون یوما تتقلب فیه القلوب و البصار (۳۷) »(آیاتی از سوره مبارکه نور)

« ( این نور هدایت ) در خانه هایی است که خداوند اذن داده رفعت یابند و نام او در آن ها برده شود و در آنها هر صبح و شام او را تسبیح می گویند – مردانی که هیچ تجارت و داد و ستدی آنان را از یاد خدا و بر پا داشتن نماز و پرداخت زکات ، سرگرم (و غافل) نمی کند . آنان از روزی می هراسند که در آن ، دلها و دیده ها دگرگون می شود »

امروز برای بزرگداشت و طلب مغفرت مردی اینجا جمع شده اید که خانه ای مصداق این آیه الهی را بنا نمود ، خانه ای که پیوسته محل رفت و آمد مبلغان دین و ذاکران اهل بیت علیهم السلام بود خانه ای که در دوران خفقان محل پیشگامان مبارزه با رژیم ستم شاهی بود.

خانه ای که پس از تجاوز دشمن آشیانه و قرار گاه ۴ رزمنده دفاع مقدس بود رزمندگانی که ۲ تن از آنان اذن ملاقات مستقیم با خدا و نظر به وجه الله را گرفتند و به مقام بی نظیر شهادت دست یافتند .

مرحوم مغفور حاج محمد حسین مهاجرانی که اجر این مجاهدت ها را در ملاقات پروردگار و در وصال به محضر پروردگار در شام غریبان حسین (ع) گرفت و با روی سفید به همراه محمد و غلامرضایش ، عزیز به محضر سید و سالار شهیدان شرفیاب شد .

وصیت نامه پرمغز هردو شهید بزرگوار که از عمق دینداری وخداترسی واوج تقوا واخلاص آنان گواهی می دهد،بی اختیار اشکانمان راسرازیر می کند ودل را به خضوع در مقابل مقام عالی شهیدان وا میدارد وبا عمق معرفت وفضیلت آنان غبطه می خورد. وصیت نامه هایی که هر کدام یک کتاب مفصل معارف الهی است که می تواند تربیت نسلهای آینده را بر عهده گیرد.

رحمت جانسوز این پدر صبور و بزرگوار را به خاندان مکرم ایشان وهمه مردم این منطقه شهیدپرورتسلیت عرض میکنم .

خدایا به این شهیدان و خاندان مکرمشان اجر وافر عطا فرما و با توفیق رهروی راهشان و عمل به وصایایشان ما را در پیشگاه شهیدان رو سفید گردان .

و یادگار همه رشادت ها و شهادت ها  ، امام خامنه ای عزیز را با آزادی قدس شریف و با ظهورامام زمان (عج) در کنار حضرتش سلامت و نصرت عطا فرما .

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

۱۴/۸/۱۳۹۳

محمدرضا نقدی

رئیس سازمان بسیج مستضعفین

ارسال خبر:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *