نامه سرگشاده/اهالی شیردار کلای بابلکنار

نامه سرگشاده اهالی روستای شیردار کلای بابلکنار / بابل

آقای مدیر کل راه مازندران ؛ به داد ما برسید !

شمال نیوز : درشامگاه روز تاسوعای حسینی همزمان با شب عاشورای امام حسین (ع) در حالیکه یک کشاورز زحمتکش روستای شیر دارکلااز – بخش بابلکنار که از عاشقان امام حسین و پیر غلام آن حضرت بود برای حضور در صف نماز جماعت مغرب و عشا و شرکت درمجلس عزای حسینی به سمت حسینیه روستا می رفت که ناگاه با برخورد یکدستگاه نیسان وانت با سرعت بسیار بالا با وی جان خود را از دست داد .

مرگ این کشاورز ، هزاران عزادار حسینی روستای شیردارکلا و بابلکنار به سوگ نشاند  و در سوگ این بنده مخلص خدا مضاعف گریستند.

طی کمتر از پنج سال این هفتمین حادثه رانندگی منجر به فوت اهالی ، در حریم روستای شیر دارکلا می باشد.

جاده بابل به شیردارکلا به ویژه در محدوده روستا فاقد شانه خاکی می باشد که اهالی روستا و همچنین دانش آموزان برای رفتن به محل کار ؛شالیزاری و مدرسه و……مجبور به تردد از روی جاده پر رفت و آمد بابل -شیردارکلا می باشند.

بی توجهی مدیران راه استان ، سرعت سرسام آور اتومبیلها؛ بی مبالاتی رانندگان و فقدان علائم هشدار دهنده و سرعت گیر هر لحظه جان اهالی را در خطر قرار می دهد بنحوی که در پنج سال گذشته تاکنون هفت انسان زحمتکش به کام مرگ فرو رفته و دو برابر این تعداد نیز مصدوم شده اند.

این خطر و دل نگرانی بویژه هنگام تعطیلات آخر هفته و ایام عید و تابستان و تاسوعا و عاشورا مضاعف می شود چرا که در این ایام روزانه هزاران دستگاه وسیله نقلیه از دیگر نقاط استان جهت رسیدن به منطقه لفور و سد البرز برای تفریح و گردش و یا حضور در عزاداری ها از روستای شیر دارکلا عبور می کنند.

اهالی شیردارکلا بارها و مکرر از مسئولین بخشداری؛ فرمانداری؛نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران راه و شهرسازی استان استمداد طلبیدند اما تنها و تنها وعده های تو خالی نصیبشان شده است و هیچ مقام مسئولی حتی برای دلجویی هم درجمع مردم اهالی و خانواده داغدار حاضر نگردید.

آقای مدیر کل راه و. شهرسازی مازندران !

در حال حاضر سه راه شیر دارکلا به سه راه مرگ تبدیل شده است؛ همان لحظه که جنابعالی در اتاق قشنگتان نشسته اید و جلسات بی حاصل برگزار می کنی ، اتومبیلهایی که از محور لفور-شیرگاه وبابل به سه راه شیردارکلا میرسند هر لحظه ممکن است با یکدیگر و یا با عابری برخورد نمایند و حادثه دلخراش دیگری را رقم بزنند .

معلوم نیست که مسئول این کارها کیست؟ و کدام دستگاه اجرایی باید به فریاد مردم مظلوم منطقه برسد . احتمالا جنابعالی و همکارانتان خود را مسئول این مصیبت ها نمی دانید و از پذیرش این مسئولیت شانه خالی می کنید ! جرا که در غیر این صورت در کمترین انتظار مردم منطقه در این جاده مرگ حاضر شده و از نزذیک با آلام ما آشنا می شدید .

البته روستاهای بالف کلای شرقی و گونه کلا که در طرفین روستای شیر دارکلا قرار دارند نیز با معضل عدم وجود شانه خالی دست به گریبانند .

آقای مدیر کل !

به داد مردم مظلوم و زحمتکش روستای شیردارکلا و منطقه بابلکنار برسید

لازم به ذکر است که کنده کاری بی ضابطه و بی مسئولیتی پیمانکار شرکت گاز که حاشیه جاده را با دپو کردن گل و لای و عدم نصب علائم هشدار دهنده ناامن تر کرده بود هم مزید بر علت حادثه بوده است

(جمعی از اهالی مظلوم روستای شیردارکلای بخش بابلکنار شهرستان بابل)

منبع:

www.shomalnews.com/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *