دریاچه روستای سوها / نمین / اردبیل

دریاچه روستای سوها / نمین / اردبیل

 سوها نام آبگیری کوچک در حوالی روستایی به همین نام در فاصله حدود ۳۵ کیلومتری شرق شهر اردبیل است. این منطقه که در واقع نقطه شروع جنگل های استان گیلان است با داشتن آب و هوایی خنک بسیار مورد توجه طبیعت دوستان آن منطقه واقع شده است. 

آبشار لاتون نیز به عنوان یکی از بلندترین آبشارهای ایران با ارتفاعی نزدیک به ۱۰۰ متر در دل جنگل های گیلان و در مسیری بدون دسترسی اتومبیل واقع شده است. مسیر دسترسی به این آبشار از طریق روستای کوته کومه است.

مسیر دسترسی به این آبشار از سمت سوها، مسیری مشکل تر و طولانی تر از مسیر اصلی آن اما در نهایت زیبایی و بکر بودن است.

  ۲- مسیر پیاده روی این جنگل حدود ۱۵ ساعت بوده که ترکیبی از کوه نوردی و جنگل نوردی در مسیرهای سنگین و سبک می باشد. کل مسیر در ۲ روز با پیاده روی حدود ۸-۹ ساعت برای روز اول و ۵ تا ۶ ساعت برای روز دوم طی خواهد شد لذا آمادگی بدنی و تجهیزات مناسب برای این سفر لازم است. لازم به ذکر است یکی از دشواری های این مسیر تغییر ارتفاع زیاد آن (حدود ۱۸۰۰ متر) در طی ۲ روز می باشد.

 

اطلاعات فنی مسیر روز دوم

 

اطلاعات فنی مسیر روز سوم محل های اقامت شبانه؛ محیط جنگلی و ییلاق های فصلی بوده و دارای امکانات رفاهی نیستند. امکان خرید مایحتاج نیز در طول مسیر وجود ندارد. در طول مسیر چشمه های آب وجود دارد و در صورتی که حساسیت به خوردن آب این چشمه ها ندارید نیازی به حمل آب زیاد نیست. هوای جنگل های شمال و به خصوص منطقه مورد نظر ما به هیچ وجه قابل پیش بینی نیست و لحظه به لحظه احتمال تغییر آن وجود دارد. آمادگی ذهنی کافی برای برخورد با انواع آب و هواها و به خصوص بارندگی های تند را داشته باشید. حتما و حتما یک پانچو مرغوب تهیه کنید. با توجه به احتمال خیس بودن هیزم های منطقه، لطفا یک شعله مناسب همراه داشته باشید.

باتشکر از مطالب و عکسهای وبلاگ کوهیار 

منبع:

suha.blogfa.com/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *