تصاویر پاییزی از دریاچه چورت (میانشه) / ساری

تصاویر پاییزی از دریاچه چورت (میانشه) / ساری

دریاچه چورت که محلی ها به آن، دریاچه میانشه می گویند اما به دلیل نزدیکی آن به روستای چورت به نام  چورت خوانده می شود در شمال شرقی استان مازندران و بخش چهاردانگه شهرستان ساری قرار دارد. این دریاچه در شکاف دره‌ای با شیب زیاد قرار گرفته  و دور تا دور دریاچه را پوشش‌های جنگلی بکر و درختان قدیمی در بر گرفته ‌اند.

 

این دریاچه در سال ۱۳۲۰ بر اثر زمین لرزه و رانش زمین و در پی آن بسته شدن مسیر آب چشمه ای که در کنار دریاچه قرار دارد ، بوجود آمده است وسعت این دریاچه حدود ۲٫۵ هکتار است  وشکل هندسی دریاچه به شکل بیضی کشیده بوده و ژرفای آن با توجه به میزان بارش‌های فصلی متغیر است.

 

دریاچه چورت در فصول مختلف از سال زیبایی ها فراوانی دارد و هر فصل آن چشم نواز و زیباست. اگر چه بخش چهاردانگه به دلیل کوهستانی بودن و سرد شدن زودتر هوا نسبت به جلگه مازندران، آن پاییز رنگارنگ و پر از رنگهای طبیعی را پشت سر گذاشته ولی هنوز هم می توان زیبایی این دریاچه را در هر دوره ای از سال تصور کرد.

 

آقای علی آهنگر که جمعه ۷ آذرماه ۱۳۹۳ برای عکاسی به دریاچه ی چورت رفته بودند، لطف کرده و تعدادی از تصاویر زیبای خود از این دریاچه را برای پایگاه خبری چهاردانگه ساری ارسال کرده اند. آقای آهنگر همه ی این تصاویر را با موبایل تهیه کرده و تجهیزات حرفه ای عکاسی برای ثبت این تصاویر در اختیار نداشته اند. از آقای آهنگر برای ثبت این تصاویر زیبا و همچنین برای در اختیار گذاشتن آن کمال تشکر و سپاسگزاری را داریم.

 

 chooret-93-9-7-1 chooret-93-9-7-2

chooret-93-9-7-3

chooret-93-9-7-4

chooret-93-9-7-5

chooret-93-9-7-6

 

عکس ها از علی آهنگر

منبع:

www.4dangehnews.ir/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *