عزیمت ۱۰۰ زائر به کربلا / روستای تکه نهاوند

عزیمت ۱۰۰ زائر حسینی روستای تکه نهاوند به کربلا

عزیمت ۱۰۰زائران حسینی روستای تکه نهاوندبه مقصد کربلا

نسخه چاپیارسال به دوستان

در آستانه اربعین حسینی انجام شد
عزیمت زائران حسینی از اردبیل به مقصد کربلا

عزیمت ۴۵۰ زائر حسینی از اردبیل در آستانه اربعین حسینی به مقصد کربلای معلی انجام شد.

خبرگزاری فارس: عزیمت زائران حسینی از اردبیل به مقصد کربلا

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در مراسمی که پیش از ظهر امروز و از محل میرزاده خانم اردبیل با عزاداری خیل مشتاقان حضرت سیدالشهدا (ع) برگزار شد، عزاداران حسینی اردبیل که مصمم به پیاده‌روی ۸۰ کیلومتری نجف به کربلا هستند به بارگاه حضرت سیدالشهدا (ع) رهسپار شدند.

در این مراسم که با حال و هوای معنوی و همراه با عزاداری حسینی در اردبیل برگزار شد بسیاری از زائران حرم مطهر امام حسین (ع) که از قشر جوان بودند با شور و شوق خاص رهسپار حرم مطهر سیدالشهدا (ع) شدند تا زمینه برای حضور در کنگره عظیم اربعین حسینی که میلیون‌ها انسان عاشق در این مراسم حاضر می‌شوند، فراهم آید.

در بین زائران حرم امام حسین (ع) جوانان اعزامی اظهار کردند که بدون ترس و واهمه از گروه‌های تکفیری تلاششان را به کار گرفته‌اند تا بتوانند در مراسم عزاداری اربعین حسینی با پیاده‌روی که از مسیر نجف اشرف تا کربلا انجام می‌دهند با شور و شوق خاص در موعد مقرر در کربلا حاضر شده و عرض ارادتشان را به ساحت سیدالشهدا (ع) نشان دهند.

این زائران از طریق زمینی و مرز مهران با بیش از ۷۰ دستگاه اتوبوس به نجف اشرف انتقال داده شده و از آنجا مسیر ۸۰ کیلومتری را تا بارگاه امام حسین پیاده طی طریق خواهند کرد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل گفت: پیرو حمایت‌های همه‌جانبه دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت از راهیان و کاروان‌های زیارتی، ستاد بازسازی عتبات عالیات در کنار انجام هرگونه امورات پشتیانی مورد نیاز و اقدام مسئولان استانی میزان ۶ هزار متر‌مربع موکت برای استفاده زائران از طریق کمک خیرین استانی تهیه و به عتبات عالیات ارسال کردند.

اسفندیار هوشیار بیان کرد: کمک‌های ارسالی استان برای زائران استان اردبیل از نجف اشرف به مقصد کربلای معلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930916000965#sthash.KRFn7Kbv.dpuf

 
 
 
 
 
در آستانه اربعین حسینی انجام شدعزیمت ۱۰۰زائران حسینی روستای تکه نهاوندبه مقصد کربلا

عزیمت 100 زائر حسینی از روستای تکه  در آستانه اربعین حسینی به مقصد کربلای معلی انجام شد.

به گزارش تکه نیوز ازروستای تکه در مراسمی که شب گذشته در روستای تکه انجام شدکه با عزاداری خیل مشتاقان حضرت سیدالشهدا (ع) برگزار شد، عزاداران حسینی روستای ۸۵۰ نفری تکه  که مصمم به پیاده‌روی ۸۰ کیلومتری نجف به کربلا هستند به بارگاه حضرت سیدالشهدا (ع) رهسپار شدند.

در این مراسم که با حال و هوای معنوی و همراه با دود کردن اسفن و سلام وصلوات برگزار شد بسیاری از زائران حرم مطهر امام حسین (ع) که از قشر جوان  و از اعضای هیئت حپضرت ابوالفضل العباس (ع) و مسئولان برگزاری نمایشگاه از بقیع تا کربلای روستای تکه بودند با شور و شوق خاص رهسپار حرم مطهر سیدالشهدا (ع) شدند تا زمینه برای حضور در کنگره عظیم اربعین حسینی که میلیون‌ها انسان عاشق در این مراسم حاضر می‌شوند، فراهم آید.

در بین زائران حرم امام حسین (ع) جوانان اعزامی اظهار کردند که بدون ترس و واهمه از گروه‌های تکفیری تلاششان را به کار گرفته‌اند تا بتوانند در مراسم عزاداری اربعین حسینی با پیاده‌روی که از مسیر نجف اشرف تا کربلا انجام می‌دهند با شور و شوق خاص در موعد مقرر در کربلا حاضر شده و عرض ارادتشان را به ساحت سیدالشهدا (ع) نشان دهند.

این زائران از طریق زمینی و مرز مهران با بیش از 3 دستگاه  اتوبوس به نجف اشرف انتقال داده شده و از آنجا مسیر ۸۰ کیلومتری را تا بارگاه امام حسین پیاده طی طریق خواهند کرد.

سرپرست تبلیغات اسلامی نهاوندگفت: پیرو حمایت‌های همه‌جانبه دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت از راهیان و کاروان‌های زیارتی، دو مداح این روستا برای نوحه خوانی و عزاداری همراه جوانان هیئتی روستای تکه به همراه علم وپرچم رهسپار عراق شدند 

حسین گروسی بیان کرد: کوچکترین عضو این کاروان کودک ۱۳ ساله و پیرترین آن ۸۰ سال سن دارند که به عشق امام حسین (ع) قدم در این راه گذاشتند که برابر آخرین تماس دریافتی از عراق این کاروان از شهر نجف به سمت کربلا در حرکت و راهپیمایی هستند.

ارسال خبر:
خبرنگار روستای تکه / نهاوند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *