روستای ثریا / ایذه / خوزستان

سایتها و وبلاگهای روستای ثریا
شهرستان ایذه / استان خوزستان
sosansoraya.blogfa.com/

در سایه سار وسعت یک شکوه در استان خوزستان ودر شهر ایذه روستای ثریا در بیکرانه زیبایی های طبیعت  خود را آماده می کند تا آرامشی را برای مسافران رقم زند و خاطره ای شیرین را از لحظه های ضیافت خود را در دل و جان این مسافران جاودانه کند.

روستای ثریا در بیکرانه سرزمینی که زیبایی ارامش را از طبیعت افسون کننده اش را  وام گرفته است  سیمای یک حضور را برای همه کسانی که از کلانشهر ها امده اند با دستان مهربان خود ارامش را هدیه می کند .

گل های شقایق، سرخ و پونه  در وسعت شعری از زیبایی های عشق و مهربانی در کوهسارهای کوه سیاه و سفید نظاره گر قدم های مسافران است  و مردمی که دراین دیار مهربانی را در همه لحظه های خود چون بهشتی گم شده در این سرزمین ارزانی می دارند.

روستای ثریا جایی است تا در سکوت شب های آرامش که عطر گل ها نوازشگر روح و روان است و ستارگان آسمان میهمان چشمان سرشار از شوق مسافران است . اینجا در این سرزمین شعر سهراب معنای خود را می دهد که این ساکنان ده بالا چه صفایی  دارند. ثریا مهربانی مردمش را برکتی می داند که در گذر زمان هر کسی به این دیار آمد همیشه در التهاب حضوری دوباره می شود.  دامنه های پر از گل ، نسیمی چون صبا می آید و در دل و جان آنهایی که از دور و نزدیک آمده اند طر اوت تازه ای می بخشد.

بارانی که آمده است وسعت رویش گلها را چون کلک خیال انگیز کرده است .کران تا کران این دیار چشم انداز زیبایی هاست . بهار زیباتر از همیشه در این سرزمین خوبی ها حضوری آکنده از طراوت را تجربه می کند. مردم خوب روستای ثریا مانند هر سال با دستانی پر از سخاوت  و مهربانی به انتظار میهمانان چه نوروزی و چه تابستانی هستند تا شادی خود را قسمت کنند با این مسافران خسته از راه رسیده  که دلشان بهاری شود.  در این میان روستا وسعت تازه ای از این زیبایی های ثریا را در نگاه هر تازه واردی زنده می کند در این روستای سرسبز  گویی  حال و هوایی دیگر دارد  در اینجا همه زیبایی های بهار  معنای عمیق تری دارد.

رود کارون با خروش خود در متن این روستا همه چیز را طراوت بهاری داده است . در این کرانه رود گل های بهاری لبخند مهربانی را از مردم خونگرمش هدیه می کنند اینجا  دیاری از نهایت های زیبایی و مهربانی طبیعت و بیش از هر چیز مهربانی در خور  تحسین مردمی که هر تازه واردی در این اندیشه فرو می رود که گویی به خانواده خود باز آمده است .  دست های مهربان و چشمانی سرشار از محبت زنان و مردان این روستای خفته در ساحل کارون چنان است که گویی اینجا سرزمین افسانه ای خوبی هاست . اینجا هر زمان که بمانی آرامش و آسایش را در سایه سار مهربانی های طبیعت و مردم را چنان حس می کنی که انگار همه اینها رویایی دست نیافتنی بوده است .چشمه های زیبای زلال و دشت همیشه بهار سوسن و دشت بن که بیکرانه های طبیعتش را به وصف نمی توان آورد همه و همه به آرامش هر مسافری عطر تازه ای می دهد.

روستای ثریا چشم اندازی زیبا از طبیعت بکر است .

گل های بهاری و نسیم سحری و صدای اذان که در متن هر بامداد در این بیکرانه کوه و دشت طنین انداز می شود.و لبخند ستارگان و مهتاب و مردان و زنانی که به نماز ایستاده اند  شکوه ایمان را در وسعت آرامش آسمانی هدیه ای است به همه کسان که می خواهند در گریز از هیاهوی شهر ها  مدت زمانی به آرامش خود طراوت تازه ای دهند بی تردید ثریا و سوسن و روستاهای خوش آب و هوا می تواند مامنی برای رسیدن به آرامش باشد .

و در این میان مناطق ییلاقی این روستا جای است که می توان رفت و لذت برد به راستی ثریا بهشت گمشده ای است که هر تازه واردی را متعجب خواهد کرد.از دیگر نقاط دیدنی می توان به زیارتگاه های سلطان ابراهیم ، داینال نبی  بر کرانه کوه و از ان سوی دیگر روستای ثریابا جلوه های خیره کننده طبیعی و منحصر به فرد خود  که همیشه با اب های خروشان کارون بیکرانه ای از زیبایی ها می شود  عطر دل انگیز بهار را هدیه می کند اشاره کرد. در این بیکرانه ها به مهربانی خداوند ایمان تازه  می آوری که در این سرزمین به هر جا که می نگری عطر تازه ای از زیبایی هاست

ثریا مهربانی مردمش را برکتی می داند که در گذر زمان هر کسی به این دیار آمد همیشه در التهاب حضوری دوباره می شود.  دامنه های پر از گل ، نسیمی چون صبا می آید و در دل و جان آنهایی که از دور و نزدیک آمده اند طر اوت تازه ای می بخشد .

مردم میهمان نواز این دیار با همه مهربانی های خود مانند هر تابستان و نوروز به انتظار قدمهای شما هستند تا میهمانی الهی را در متن طبیعت خدا دادی  بر سفر مهربانی مردم بهترین خاطره خود کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *