گزارش تصویری / اولین یادواره شهدای نوکنده

گزارش تصویری / اولین یادواره شهدای روستای نوکنده / ساری

yadvareh-shohada-nokandeh-3

اولین یادواره شهدای روستای نوکنده با حضور خانواده های معظم شهدا، اهالی روستای نوکنده و روستاهای اطراف، مسئولین بخش چهاردانگه و شهرستان ساری روز پنجشنبه ۴ دی ماه ۱۳۹۳ از ساعت ۹ صبح در حسینیه روستای نوکنده برگزار گردید.

 

به گزارش احمد کریمی، خبرنگار پایگاه خبری چهادانگه ساری، اولین یادواره شهدای روستای نوکنده با حضور خانواده های معظم شهدا، اهالی روستای نوکنده و روستاهای اطراف، مسئولین بخش چهاردانگه و شهرستان ساری روز پنجشنبه ۴ دی ماه ۱۳۹۳ از ساعت ۹ صبح در حسینیه روستای نوکنده برگزار گردید.

 

در این مراسم حجت الاسلام قاسمی مشاور عالی نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه موقت ساری سخرانی کردند.

 

وی در ابتدای سخنرانی خود نسبت به وضعیت جاده منتهی به روستای نوکنده اظهار تاسف کرده و گفت: این وضعیت شایسته روستای نوکنده با این تعداد شهید نیست، همچنین از مسئولین خواست تا هر چه سریعتر نسبت به بهسازی و آسفالت جاده نوکنده اقدام کنند.

 

حجت لاسلام قاسمی از ایثار و فداکاری و صبر در راه خدا خانواده های معظم شهدا، از آنها تقدیر و تشکر کرد و گفت خانواده های معظم شهدا به خاطر همین صبر دارای اجر عظیم هستند.

 

امام جمعه موقت ساری فرهنگ شهادت را الگوی فرهنگی نسل امروز دانست و مهمترین نیاز امروز را بصیرت دانست همانگونه که شهدا با بصیرت در میدان های رزم شرکت نمودند و از کیان اسلام و ایران با بذل جان خود دفاع نمودند.

 

مداحی این مراسم معنوی بر عهده رزمنده جانباز و یادگار هشت سال دفاع مقدس حاج اصغر صادق نژاد بود.

 

دکتر شجاعی نماینده مردم ساری و میاندرود در این مراسم ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا تکریم و تعظیم از خانواده شهدا را یک وظیفه و ضرورت غیر قابل انکار دانست.

 

وی همچنین نسبت به وضعیت آب شرب روستای نوکنده عنوان کرد: مراحل اداری آبرسانی به روستای نوکنده به اتمام رسیده و به زودی پروژه آبرسانی به نوکنده اجرایی خواهد شد.

 

واحدی فرماندار ساری در حاشیه این مراسم عنوان داشت: شهدا با جانفشانی و از خود گذشتگی به ایران اسلامی آزادی، عزت، سرافرازی و امنیت بخشیدند و ما باید قدردان خون شهدا و ادامه دهنده راه آنها باشیم.

 

فرماندار ساری با تاکید بر لزوم زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا گفت: یادواره شهدا باعث می شود که ما نیز مسیر درست را تشخیص داده و از شهدا جدا نشویم.

 

در این مراسم، حجه الاسلام تیموری امام جمعه کیاسر، حجه الاسلام موسوی معاون قضایی دادگستری کل استان، امینی بخشدار چهاردانگه، انتظاری شهردار کیاسر، کردان فرمانده سپاه کیاسر، رییس بنیاد شهید ساری و بخشدار بخش مرکزی ساری حضور داشتند.

 

yadvareh-shohada-nokandeh-12

yadvareh-shohada-nokandeh-1

yadvareh-shohada-nokandeh-2

yadvareh-shohada-nokandeh-3

yadvareh-shohada-nokandeh-4

yadvareh-shohada-nokandeh-5

yadvareh-shohada-nokandeh-6

yadvareh-shohada-nokandeh-7

yadvareh-shohada-nokandeh-8

yadvareh-shohada-nokandeh-9

yadvareh-shohada-nokandeh-10

yadvareh-shohada-nokandeh-11

عکس ها از احمد کریمی

منبع:
www.4dangehnews.ir/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *