آبیاری زمستانی باغات / روستای استاد فاروج

آبیاری زمستانی باغات / روستای استاد فاروج

باتوجه به تقسیمات انجام شده از سوی مسئولین مربوطه و برنامه ریزی های انجام شده روستاهای مجاور رودخانه(خسرویه-استاد) در زمانهای خاص و البته محدود می توانند از آب رودخانه جهت آبیاری باغات خود استفاده نمایند. در زمستان روستای استاد دارای ۲ نوبت آبیاری زمستانی می باشد که نوبت اول آن از روز جمعه ۵ دیماه آغاز و تا روز ۹ دیماه به مدت ۴ روز ادامه داشت.

__ در مدت این ۴ روز میرابهای محترم روستای استاد به آبیاری باغات روستا پرداختند.

متاسفانه با توجه به اینکه آب رودخانه به صورت دائمی می باشد و از میان روستای استاد به سمت دیگر روستاهای مجاور جاری است این روستا امکان استفاده از آب رودخانه را در تمام فصول ندارد(جز نوبتهایی محدود) و همچنین زمانی که نوبت آبیاری روستای بالا دست (خسرویه) می شود آب رود به صورت کامل در استاد خشک شده و منظره ای نامناسب را ایجاد می کند.

البته موضوع آبیاری باغات روستاها و تقسیم آب مبحثی اختصاصی است که میبایستی کارشناسان مربوطه در رابطه با آن نظر دهند ولی به هر حال آنچه که بیان شد واقعیتی است که از سوی عام مردم دیده می شود و به نظر می رسد که نحوه تقسیم آب نیاز به بازنگری دارد.

 

* تهیه و تنظیم: وب سایت روستای استاد

** تصاویر: محمدرضا گوهری علیرضا نقی زاده استاد

*** باتشکر از آقای گوهری جهت همکاری ایشان با وبسایت روستای استاد

منبع:
ostadvillage.ir/

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. alireza68 گفت:

    باسلام
    از اینکه به سایت روستای استاد سرمیزنید و اخبار آن را گاهاً خودتان در سایت روستاهای ایران درج می نمایید کمال تشکر را داریم. این امر باعث افتخار و مباحات ما میباشد
    باتشکر
    سایت روستای استاد-فاروج/خراسان شمالی http://www.ostadvillage.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *