شهید مرادعلی صابری / روستای کهک / تفرش

شهید مرادعلی صابری / روستای کهک / تفرش

شهید مرادعلی صابری فرزند مرحوم عباس در سال ۱۳۳۹ در روستای کهک تفرش پا به عرصه ی وجود گذاشت. آن چنان که خاصیت روستا است، صفا و صداقت و پاکدامنی را به وی ارزانی داشت.

تحصیلات ابتدایی را در دبستان روستای زادگاهش و مقاطع راهنمایی و متوسطه را در مدرسه ی چمران و هنرستان فنی کاریابی تفرش سپری کرد.

در سال ۵۹ به خدمت مقدس سربازی اعزام شد و مدت دو سال در کوره ی جنگ، آبدیده شد. پس از پایان خدمت، در دبیرستان دکتر بهشتی منطقه ۹ تهران، به عنوان مربی طرح کاد مشغول خدمت شد؛ اما روح بلند و آزاده اش، فقط در جبهه ها آرام می گرفت و عطش عشق به نظام و کشور در وجودش، تنها با رزم بی امان با ملحدین متجاوز فرو می نشست؛ به همین دلیل تا سال ۱۳۶۵ مرتب به جبهه های نبرد حق علیه باطل رفت و آمد داشت.

در عملیات آزادسازی فکه زخمی شد و ترکش در جسمش جا خوش کرد و با وجود تشکیل پرونده ی پزشکی و ممنوعیت از رزم، از بستری شدن در بیمارستان امتناع کرد و گفت:"تخت بیمارستان را باید کسانی اشغال کنند که شدت جراحتشان بیشتر از من است ."

سرانجام در عملیات کربلای ۵ به سال ۱۳۶۵ در شلمچه به درجه ی رفیع شهادت نایل آمد و بقایای پیکر مطهرش پس از ۸ سال، به زادگاهش منتقل و به خاک سپرده شد

از شهید صابری دو فرزند به یادگار مانده است.

نامش جاودانه باد

برزخم هزارساله مرهم شده ای

سردسته عاشقان عالم شده ای

افزون شده از نام تو آوازه ی عشق

هرچند زجمع عاشقان کم شده ای

فرازهایی از وصایای شهید:

خداوندا! از تو می خواهم که مرا تا آخر، محکم و استوار در راهت نگاه داری تا با دشمن بعثی بجنگم و از دین تو دفاع کنم و سرانجام شهادت را به من هدیه دهی.

از تو می خواهم که عشق چمران را در من تقویت کنی وبه اندازه ای مرا در آتش عشقت بسوزانی، تا همان شوم که تو می خواهی .

از تو می خواهم که امام را برای رهبری امت ونجات اسلام حفظ کنی تا این کشتی نجات را، به سرمنزل مقصود برساند.

منبع:

kahak-t.blogfa.com/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *