شهید عباس برغمدی / روستای برغمد / جوین

شهید عباس برغمدی / روستای برغمد / جوین

 شهید برغمدی

                                                                                                                                                                                                                                                                              

عباس برغمدی فرزند حسین در سال ۱۳۳۰ در روستای برغمد سبزوار دیده به جهان گشود هنوز کودکی بیش نبود که پدرش از دنیا رفت و به تنهایی سکان زندگی خانواده را به دست گرفت برای همین به مدرسه نرفت و درس نخواند . به همراه مادر و خواهرش به شهر آمد و مشغول کار نقاشی ساختمان شد . با اینکه درس نخوانده بود اما درک و فرهنگ بالایی داشت .

عباس نوجوانی اش با کار عجین شده بود اخلاق بسیار پسندیده و نیکویی داشت چنانکه همه دوستان از ایشان راضی بودند . او با همه به خصوص خانواده اش بسیار مهربان بود هیچ گاه راز و نیاز و عبادتش با خدا قطع نمی شد . اهمیت زیادی به انجام فرائض دینی قائل بود و به همه احترام می گذاشت و اگر مجال کمک به دیگران می یافت از سر شوق مددکار ایشان می شد با آنکه ازدواج کرده بود و یک پسر و سه دختر داشت اما هیچ گاه خواهر و مادرش را فراموش نکرد و همیشه کمک حالشان بود . اوقات فراغت شهید کمک به زیر دستان و همسایگان و همکاری و فعالیت در مسجد و نهادهای انقلابی شده بود .

بعد از پیروزی انقلاب به دلیل علاقه به انقلاب و روحیه انقلابی و مذهبی خوبی که داشت به عضویت کمیته ی انقلاب در آمد در آن زمان مدت شش ماه بود که منافقین و ضد انقلاب ها در خانه ی تیمی علیه انقلاب و نظام مشغول به فعالیت شده بودند و عباس را سدی بزرگ و مانع اهداف پلیدشان می دانستند از این رو همیشه شهید را تعقیب می کردند . حتی یکبار هم به او چاقو زدند شهید به منطقه جنگ اعزام نشد اما همیشه در حال مبارزه با منافقین و گروهک های ضد انقلابی بود . تمام وجودش مبارزه با ضد انقلابی ها بود و سرانجام توسط منافقین در روز ۷ شهریور سال ۱۳۶۰ ساعت ۳ بعدازظهر در محله ی چهار راه فرودگاه هنگامی که در حال رنگ کردن ساختمان بود با شلیک پنچ گلوله به قلب و پهلویش شهد شهادت را به کام این شهید بزرگوار نشاندند .

شهید همیشه توصیه می کردند که پشتیبان امام و انقلاب باشید و نگذارید که دوباره منافقین به انقلاب ضربه بزنند .

شهید با شهادتش چنان تاثیری بر اقوام و دوستان گذاشتند که باعث شد که آنان در راه انقلاب و امام استوارتر و مصمم تر از قبل گام بردارند .

منبع:

www.barghamad.net

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *