طرز تهیه دلال ماست / روستای سنه کوه میاندرود

طرز تهیه دلال ماست یا سیر نعناع ماست / میاندرود

ماست یکی از انواع لبنیات است که از تخمیر شیر توسط نوعی باکتری به نام لاکتوباسیلوس حاصل می‌شود. از هر نوع شیری برای تهیه ماست می‌توان استفاده نمود؛ اما ماست‌های امروزی را اغلب از شیر گاو تهیه می‌کنند.

ماست در واقع حاصل مایع زنی(ماست مانده) در شیر دام اهلی است که همراه غذا مصرف می شود و در این زمینه مطالب گفتنی بسیاری است که در این نوشتار قصد بیان آن را نداریم اما برای مصرف ماست گاهی خالص و گاهی با افزودنی خاصی که منشاء گیاهان طبیعت زیبای ما را دارد استفاده می کنیم بخصوص با آمدن مهمان رنگ و شکل مصرف مواد هم تغییر و بهبود جدی می یابد در ادامه طرز تهیه و درست کردن سیر نعناع ماست یا همان دلال DELAL ماست را با هم مرور می کنیم :

طرز تهیه دلال ماست یا سیر نعناع ماست

 

ماست خودش گوناگون است از ماست تازه تا ماست چکیده (آبش گرفته شده ) که برای مصرف می توان کمی آب اضافه کرد و مصرف نمود.

دلالDELAL : مخلوطی از سبزی های محلی تازه که قدیمی ها آن را با سنگ روی تخته ( تخته نمک سو )می ساییدند اما الان به لطف وجود میکسر های گوناگون، دستگاه سبزی خردکن برقی یا دستی ،چرخ دستی و چرخ گوشت دیگر روش های قدیمی منسوخ شده است.
دلال در واقع یک جور مکمل است . مثلا  در مناسبتهای مختلف مثل سیزده به در ما کاهو سرکه ای که میخوریم با دلال گشنیز و نعناع هست. آلوچه های فصلی یا هلی را با دلال پونه(اوجی) یا نعناع و گلپر (کولک) میخوریم که بهش  هلی توکنی می گوییم که قبلا دستورش را برای شما نوشتیم . ماست رو با دلال مخصوص ماست میخوریم .

برای اینکار مقداری سیر سبزه که به آن “سیر نوج ” و یا موسیر که در سنه کوه برخی آنرا ” سیر ترک” یا سیر خارجی می گویند را به همراه مقداری نعناع که بخش اصلی این ماده را تشکیل می دهد چیده و شسته و درون سبد می ریزند و سپس چند برگ سبزیهای دیگر مثل اسفناج ، زولنگ ، اناریجه ، گشنیز ، اوجی (پونه) و وارنگ وه  را هم بامقداری نمک با هم مخلوط کرده و با دستگاه سبزی خردکن آسیاب می کنند و مواد حاصل را درون شیشه ویا نایلون فریزر ریخته و کم کم مصرف می کنند . البته در قدیم برای هر دفعه مصرف اندکی تازه از باغچه کنده و آماده می کردند . ولی امروزه به مقدار زیاد و هر از چند گاهی از سنه کوه سبزی کنده و دلال بسیار طبیعی و خوشمزه ای را مثل روش زیر برای خانه و خانواده تدارک می بینند .

تذکر : ماست بورانی با سیر نعناع ماست که نوشتم فرق دارد. بورانی از سبزی پخته حاصل می شود و دلال از سبزی خام . هر چند ظاهر یکسان نشان می دهد ولی باهم تفاوت اساسی دارند بورانی ها را انشاءالله به موقع بیان خواهم نمود از اسفناج بورانی تا کدو ماست و بادمجان بورانی و ….

DSC_0326

انواع نعناع  به همراه سیر سبزه یا موسیر بخش مهم دلال را تشکیل می دهد و …

DSC_0357

DSC_0360

سبزی چیده شده را ابتدا کاملا با دقت تمیز کرده و مقداری خرد می کنیم و در عین حال یکنواخت مخلوط می نماییم و …

DSC_0366

درون لگن ظرفشویی مواد ضد عفونی کننده زده و کاملا بهداشتی می شوییم و …

DSC_0370

DSC_0374

پس از شستشوی کامل درون سبد پلاستیکی ریخته تا کاملا آبش برود و …

DSC_0377

سپس مقداری نمک می پاشیم و بعد درون دستگاه سبزی خرد کن می ریزیم و درپوش آنرا می گذاریم و …

DSC_0381

کافیست دکمه روشن را بزنیم با چند دور چرخاندن کاملا آماده می شود و …

DSC_0384

DSC_0385

دلال حاصل را درون سبد پلاستیکی می ریزیم تا آب زیادیش برود و …

DSC_0388

سپس آنرا بسته بندی می کنیم یا درون ظرف شیشه ای می ریزیم تا کم کم مصرف نماییم و …

DSC_0398

ماست دلال زده یا سیر نعناع ماست آماده مصرف و …

DSC_0401

سیر نعناع ماست در کنار دیگر غذاها در سفره یک سنه کوهی و …

بفرمایید در خدمت باشیم …

سنه کوه خیلی خیلی چیزهای دیگری دارد که به مرور برای شما خواهیم گفت و …

منبع:

sanekooh.ir/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *