ماهیتابه نون یا کلفت نون در سنه کوه / میاندرو

ماهیتابه نون یا کلفت نون در سنه کوه / میاندرود

پخت انواع نان در سنه کوه از قدیم مرسوم بوده است . پخت نون شامل دو نوع عمده نون تنوری و نون غیر تنوری می باشد . در نون تنوری حتما باید تنوری باشد و هیزمی روشن کنید و مراحل پخت را در بیرون از اتاق خانه انجام دهید اما در نون غیر تنوری فقط کافی است با آرد خمیری تهیه کنید و بعد بخصوص در فصل سرد زمستان با امکانات داخل اتاق مثل بخاری و چراغ نان مصرفی خانواده را تدارک ببینید .

در این پست مطلب شما را با مراحل پخت یکی از نانهای محلی سنه کوه که غیر تنوری است و معمولا در فصل سرد زمستان زیاد درست می کنند آشنا کنم پس ادامه مطلب را از نظر بگذرانید و لذت ببرید :

مقداری آرد را خمیر نموده مدتی بگذارید تا خمیر ور بیاید. ور آمدن خمیر، فرایندی است که طی آن، گاز وارد خمیر می شود تا نانی که تهیه می شود، سبک تر بوده و آسان تر هم جویده شود. در تهیه اغلب نان ها خمیر مایه به کار می رود.برای ور آمدن بیشتر خمیرها، از خمیر ترش استفاده می شود. خمیر ترش، هیدرات کربن موجود در آرد و یا شکر را تخمیر می کند و گاز دی اکسید کربن تولید می نماید. در تهیه خمیر، خمیر ترش را با دیگر مواد تشکیل دهنده خمیر مخلوط نموده و خوب ورز می دهند. سپس خمیر را به کناری می گذارند ( تا خمیر، به اصطلاح استراحت کند). به تدریج حجم خمیر زیاد می شود و پس از پایان یافتن این فرایند، خمیر را می پزند. مدت زمان لازم برای ور آمدن خمیر نان، از یک تا چند ساعت می باشد.برخیها هم امروزه از جای دیگر تهیه می کنند .

در روش فوق در ظرفی، مقداری آرد بریزید و سپس در وسط آرد، سوراخی ایجاد نموده و داخل سوراخ، خمیر ترش( خمیر مایه) را بریزید. سپس دو پیمانه آب جوش به مخلوط اضافه نموده و مرتباً به صورت دورانی هم بزنید. بعد به تدریج آرد اضافه نمایید و با دست، خوب ورز دهید تا زمانی که خمیر به دست نچسبد. سپس مقداری نمک هم به خمیر اضافه نمایید. حالا خمیر حاضر است.به این حالت خمیر در سنه کوه فتیر می گوییم. روی آنرا با پارچه بپوشانید. این خمیر باید حداقل یک ساعت استراحت داده شود. البته برخی افراد تمام طول شب، خمیر را استراحت می دهند.
مکانی که خمیر را برای استراحت در آن قرار می دهیم، باید گرم باشد. در جای سرد، خمیر خیلی حجیم نمی شود و به اصطلاح، کاملاً ور نمی آید. بعد از ور آمدن، خمیر برای پختن آماده است.
در این نوع نان تنها از آب، آرد و خمیر ترش (خمیر مایه)استفاده شد؛ ولی نوع دیگری نان هم وجود دارد که برای تهیه آن از شیر و تخم مرغ استفاده می کنند. خمیر ترش را با آب و شیر گرم مخلوط می کنیم. سپس مقداری کره به مواد اضافه می کنیم و می گذاریم تا حل شود. سپس تخم مرغ را به مواد اضافه می نماییم و هم می زنیم. بعد کم کم آرد را اضافه می کنیم تا زمانی که خمیر به دست نچسبد. خمیر حاضر است. درون پارچه ای قرارش می دهیم تا ور بیاید.

خمیر آماده شده را روی تخته نون ساز یا سینی صاف با دست ورز داده و پهن می کنند و مغز گردو ساییده شده را یکدست ریخته و دور تا دور خمیر را جمع کرده دوباره با دست ورز می دهند و کمی روغن کره ریخته و مجددا پهن کرده و مغز گردو می ریزند و سپس درون ماهینابه یا دیگی را روغن کره ریخته و ذوب کرده و یکدست شد می گذارند و با دست طوری پهن می کند که کف آنرا خمیر بگیرد سپس درپوش تا دم کنی را با پارچه ای پیچیده و مدتی در جای گرم می گذارند تا خمیر قدری جا افتاده و کمی ور بیاید. پس از مدتی آنرا روی شعله ملایم می گذاریم تا به مرور بپزد و پس از مدتی که یک طرف نان پخته شد آنرا بر می گردانیم تا طرف دیگرش هم بپزد و کاملا رنگی شود . وقتی نان کاملا پخت آنرا برمی داریم و با چاقو برش می زنیم و آنگاه پای مرا ببندند و دست شما را تا نوش جان کنیم …

بفرمایید در خدمت باشیم

DSC_0130

خمیر را یا با آرد به شیوه گفته شده یا مثل ما از نانوایی سر کوچه تهیه کنید اما در سنه کوه با آرد خمیر آماده می شود و …

DSC_0134

DSC_0136

خمیر آماده را روی تخته نون ساز یا سینی ورز داده و پهن کنید. دقت کنید خمیر فتیر (ورنیامده ) نباشد وگرنه نونش خوب نخواهد شد و …

DSC_0133

درون قابلمه یا ماهیتابه مناسب را کمی روغن یا کره بریزید و روی شعله کم تا ذوب شود و …

DSC_0139

DSC_0141

مغز گردو ساییده شده را خوب یکدست رویش بریزید و …

DSC_0143

DSC_0144

DSC_0146

دور تا دور خمیر را به آرامی جمع کرده و کاملا با دست ورز دهید و …

DSC_0148

DSC_0149

دوباره پهن کرده بازم مغز گردو بریزید تا کاملا خمیر لایه لایه گردویی شود و …

DSC_0151

DSC_0153

سپس دورن قابلمه کاملا پهن و یکنواخت نمایید و …

DSC_0155

DSC_0156

DSC_0159

درپوش قابلمه یا ماهیتابه را با پارچه دمی کاملا پیچیده و بگذارید یا مدتی کمی خمیر جای گرم بماند تا کمی پف کند یا اینکه مستقیم روی شعله کم گذاشته تا نان بپزد و آماده شود و …

DSC_0163

DSC_0164

یک طرف نان که پخت برگردانید تا روی دیگرش هم کاملا بپزد و خوش رنگ و خوش طعم شود و …

DSC_0173

DSC_0174

DSC_0175

با چاقویی نان آماده شده را چند تکه کنید تا مصرف راحتتر باشد و …

در خدمتیم و …

منبع:
sanekooh.ir/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *