اهتزاز پرچم پیامبر(ص) / دهکده جهانی مقاومت

در روستای کیاپی شهرستان میاندرود انجام شد؛

به اهتزاز در آمدن پرچم پیامبر(ص) در دهکده جهانی مقاومت مازندران

به گزارش میانخبر ، جمعه‌شب همایش بررسی بین‌المللی پیام‌های نظم آینده جهان با هدف میثاق مردم و نخبگان با فتوای تاریخی امام خمینی (ره) در تجلیل از پیامبر اعظم (ص) و تعقیب مولف کتاب موهن آیات شیطانی و اعلام انزجار از نقشه مشترک ضد دینی آمریکا، فرانسه، رژیم صهیونیستی و داعش در پرونده ننگین شارلی ابدو در دهکده جهانی مقاومت شهید مصطفی محمود مازح در روستای کیاپی این شهرستان برگزار شد.

این مراسم با سخنرانی حجت‌الاسلام سید حمید روحانی و با حضور مهمانان خارجی از شبه‌قاره و قاره‌های آفریقا و آمریکا همراه بود که بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد جامع امام النقی (ع) این روستا برگزار شد.

حجت‌الاسلام سید حمید روحانی، مؤسس و رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانش‌نامه انقلاب اسلامی، در این همایش اظهار کرد: حجت‌الاسلام شیخ حسین زارعی قهرمان مقاومت و مجری فرمان امام خمینی (ره) برای اعدام سلمان رشدی بود.

وی تصریح کرد: شیخ حسین زارعی دلیرمردی بود که لرزه بر اندام دشمنان اسلام انداخت و آسایش را از دشمنان اسلامی گرفت و راه امام خمینی (ره) را پاس داشت و با اموال خویش از اسلام دفاع کرد و اگر مجال می‌یافت، در راه اسلام جان‌فشانی می‌کرد.

مؤسس و رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانش‌نامه انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: حجت‌الاسلام زارعی از بیت‌المال ارتزاق نکرد و با معرفی دهکده مقاومت به دنیا مجری فرمان امام خمینی (ره) بود.

این مسئول بیان کرد: این شیخ فرزندش را در این راه داد و فداکاری این مرد بزرگ برای همه ما الگوست و الگو و اسوه‌ای است که خداوند به وسیله آنها حجت را بر ما تمام کرد و امیدواریم روزی آرزوی این مرد تحقق پیدا کند و سلمان رشدی مرتد به سزای عمل خودش برسد.

روحانی درباره چرایی نگارش این کتاب توسط سلمان رشدی گفت: از وقتی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید کارشناسان و ناظران سیاسی غرب پیش‌بینی کردند که اسلام تبدیل به حکومت جهانی خواهد شد.

وی بیان کرد: جهان‌خواران تجربه داشتند اگر اسلام در کشوری نفوذ کند دست آنها را قطع می‌کند و اجازه تعددی به حکومت‌ها را نمی‌دهد.

مؤسس و رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانش‌نامه انقلاب اسلامی بیان کرد: استکبار در نخستین گام تلاش کرد که جلوی گسترش حجاب را در کشورها بگیرند، سعی کردند برای مسلمان‌های در کشورهای غربی ناامنی ایجاد کنند در خیابان‌ها به مسلمانان تعرض کردند.

وی اظهار کرد: دشمنان اسلامی سعی کردند اسلام را در بین دانش‌آموزان زیر سئوال ببرند و در مدارس انگلیس‌ خواندن درس مسیحت را برای مسلمانان اجباری کردند.

روحانی خاطرنشان کرد: با هر وسیله تلاش کردند که نفوذ اسلام را کمرنگ کنند، ساخت فیلم‌های مبتذل و خشونت بار علیه اسلام درست کردند و صدها مقاله علیه اسلام و ایران نوشتند و اسلام هراسی را در جهان تبلیغ کردند.

وی ادامه داد: به صحنه آوردن بن‌لادن نیز از برنامه‌های کاری آنها بود و این موضوع را قبل از انقلاب در برنامه کاری خویش قرار دادند و سعی داشتند افرادی مانند بن‌لادن را در برابر امام خمینی (ره) معرفی کنند.

مؤسس و رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانش‌نامه انقلاب اسلامی گفت: همه تلاش‌ها برای کم‌رنگ کردن انقلاب اسلام و اسلام‌هراسی بود، جریان داعش و النصره ماموریت بدنام کردن اسلام را در برنامه کاری خویش قرار دادند.

وی بیان کرد: غربی‌ها به این نتیجه رسیدند که آل‌سعود نمی‌توانند منافع اسراییل را حفظ کند و تلاش دارند با خون‌ریزی در کشورهای اسلامی جریان انقلاب فلسطین را کم‌رنگ کنند.

روحانی با اشاره به اقدامات تروریستی انجام شده در فرانسه گفت: بمب‌گذاری در فرانسه نیز از برنامه‌های اسلام هراسی بود، غربی‌ها تلاش داشتند تا اسلام را در جهان خدشه‌دار معرفی کنند، جریان‌سازی و تدوین کتاب آیات شیطانی نیز یک اقدام حساب‎شده بود.

مؤسس و رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانش‌نامه انقلاب اسلامی درباره حکمی که امام (ره) درباره اعدام سلمان رشدی صادر کرد، بیان کرد: صدور حکم اعدام برای سلمان رشدی برگرفته از آیات و روایات قرآنی بود، مبارزه با ظلم و حکم امام برگرفته از آیات صریح قرآن بود.

وی بیان داشت: حکم امام راحل درباره سلمان رشدی نه تنها نظریه علمای شیعه است بلکه علما سنی نیز در این‌ باره با امام راحل هم نظر هستند و امام رضا (ع) نیز درباره توهین به مقدسات نیز روایت دارند که افراد توهین‌کننده به مقدسات، باید اعدام شوند.

روحانی خاطرنشان کرد: سلمان رشدی فرد بیماری است که اگر از بین نرود جامعه را بیمار می‌کند، اما در جامعه اسلامی اگر فردی به درجه ارتداد رسید، برای جامعه اسلامی خطرناک است و اقدام سلمان رشدی موجب انحراف و هرج و مرج مذهبی می‌شود.

مؤسس و رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانش‌نامه انقلاب اسلامی با طرح این پرسش که آیا ادیان دیگر نیز در این باره نظر خاصی دارند، تصریح کرد: فلسفه‌های دنیا نیز درباره ارتداد و خدشه‌دار کردن ادیان با مسلمانان هم نظر هستند و اگر فردی به دین تعرض کرد حکم آنها مرگ است، اندیشه اعدام مرتد در دنیا مرسوم است.

وی درباره تفاوت اجرای حکم امام خمینی (ره) و ترور عنوان کرد: در ترور مسئله از قبل مشخص نمی‌شود، حکم سلمان رشدی از قبل مشخص شد و هر فردی که این اقدام را در دستور کار قرار داد، می‎داند که حکم آن مرگ است.

روحانی بیان کرد: بسیاری از مسئولان کشورهای اسلامی و علمای شیعه و سنی حکم امام خمینی (ره) را تایید کردند و فتوای شخصی امام خمینی (ره) نبود و مسئله جهانی و مورد تایید بود و با ترور تفاوت دارد و حکم فردی و شخصی نیست.

وی درباره عدم اجرای درست حکم امام خمینی (ره) گفت: اگر حکمی که صادر شد به صورت کامل اجرا می‌شد دیگر نشریه‌ای مانند شارلی ابدو اجازه تعرض به اسلام را نمی‌داد.

مؤسس و رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانش‌نامه انقلاب اسلامی افزود: امام خمینی (ره) در صدور حکم نه تنها حکم اعدام برای سلمان رشدی بلکه برای افرادی که اقدام به انتشار این کتاب کردند نیز باید اجرا می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) در پیام خویش نویسنده و ناشران را به اعدام محکوم کرد و اگر این حکم به‌درستی اجرا می‌شد در حال حاضر شاهد این همه تحرکات علیه اسلام نبودیم.

روحانی بیان کرد: امروز وظیفه همه کسانی که دوست‌دار اسلام هستند باید نسبت به اجرایی کردن حکم امام خمینی (ره) درباره ناشران این کتاب و توهین کنندگان به مقدسات اقدام کنند.

این مسئول تصریح کرد: ناشران سودجو که به‌دنبال سودپرستی هستند با چاپ این کتاب به‌دنبال سودپرستی هستند به‌دنبال چاپ این‌گونه نشریات نیستند.

روحانی افزود: افراد انقلابی باید کسانی را که اندیشه‌های ضداسلامی را ترویج می‌کنند، به‌سزای اعمال‌شان برسانند.

وی بیان کرد: از دولت‌مردان انتظار نیست که در این زمینه گام بردارند، بلکه مردم انقلابی و حزب‌اللهی، همانانی که با وجود مشکلات روزمره در زندگی در روز ۲۲ بهمن برای سربلندی اسلام و ایران در صحنه حاضر شدند باید نسبت به اجرای این حکم اقدام کنند.

مؤسس و رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانش‌نامه انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: مردم برای نان و آب شهید ندادند، مردم ایران اسلامی برای احیاء اسلام جان‌شان را در طبق اخلاص گذاشتند.

وی گفت: راه شهدا راه پیوستن به خداست و امام خمینی برای پیروزی اسلام اصلا مسائل مادی را مطرح نکردند و در راهپیمایی مردم نشان دادند که به دنبال مسائل مادی نیستند و ملت از آغاز به دنبال مسائل مادی نبود.

روحانی تاکید کرد: ملت ایران پیرو راه حسین (ع)، علی (ع) و اسلام است و حفظ اسلام و دفاع از استقلال برای ملت بسیار مهم است و در روز ۲۲ بهمن به صحنه آمد و پیام قاطعی دادند.

وی با انتقاد از سخنرانی روحانی در روز ۲۲ بهمن و بسنده کردن تشکر خشک و خالی از حضور مردم گفت: ملت از دولت تشکر خشک و خالی نمی‌خواهند، درخواست ملت از دولت حضور قدرتمند و با عزت بر سر میز مذاکرات هسته‌ای است.

مؤسس و رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانش‌نامه انقلاب اسلامی عنوان کرد: ملت ما از این ناراحت است که مذاکره با ذلت بود به حیثیت ملت توهین شد، مردم جان دادند تا در دنیا سربلند بمانند و به عنوان الگو باشند این دولت با کاستی‌ها بر سر میز مذاکره اجازه داد که استکبار به ملت ما توهین کند و ملت ما از این موضوع رنج می‌کشد.

وی خاطرنشان کرد: پیام ملت ما عدم تسلیم در برابر آمریکا است، ملت ما خواهان پیروی دولتمردان از رهبری هستند، دولتمردان به اسم شهدا به دنبال حفظ منافع دشمن نباشند.

مؤسس و رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانش‌نامه انقلاب اسلامی بیان داشت: تا زمانی که اهداف امام و رهبر انقلاب اسلامی در جامعه حاکم باشد مردم ما در دنیا سربلند هستند.

وی در پایان گفت: رهبر انقلاب از دست یک مشت آدم سازش‌کار زجر می‌کشند و ما باید از رهبر معظم انقلاب دفاع کنیم و اجازه ندهیم به اسلام تعدی شود و شعار مرگ بر آمریکا باید رساتر سر داده شود.

* گسترش فرهنگ تشیع با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) در جهان

در همایش بررسی بین‌المللی پیام‌های انقلاب اسلامی در روستای کیاپی که سه مهمان خارجی «لوئیس خاویر از کلمبیا، حسین از کشمیر و محمد سعید» از نیجریه حضور داشتند.

حسین که از کشمیر به این مراسم دعوت شده بود درباره نفوذ انقلاب اسلامی در کشورش گفت: هزاران جوان شیعی و سنی با نام امام خمینی (ره) و اسلام در هندوستان آشنا شدند.

این محقق و اسلام‌شناس خواستار حمایت و پشتیبانی از رهبر انقلاب اسلامی ایران شد و گفت: چشم همه مردم دنیا به انقلاب اسلامی ایران دوخته شده است.

وی عنوان کرد: مسلمانان هند و کشمیر رهبر معظم انقلاب اسلامی را مرید خود می‌دانند و به این موضوع افتخار می‌کنند.

در ادامه حافظ محمد سعید از نیجریه نیز اظهار داشت: قبل از انقلاب اسلامی در نیجریه یک نفر شیعه نبود، نیجریه در غرب آفریقا بزرگ‌ترین کشور است که با گسترش انقلاب اسلامی ایران، کشوری که یک شیعه نداشت در حال حاضر داری ۶ میلیون شیعه است.

وی خاطرنشان کرد: وجود مبارک امام خمینی (ره) و نیز پخش تمثال امام خمینی در این کشور باعث ترویج فرهنگ تشیع شد و این مذهب در حال گسترش در سطح این کشور است.

دیگر میهمان این همایش عبدالحکیم از کلمبیا بود و وی نیز درباره نفوذ انقلاب اسلامی ایران در کشورهای آمریکایی گفت: انقلاب اسلامی به وسیله امام خمینی(ره) در سطح منطقه ما گسترش یافت.

وی تصریح کرد: یکی از پیام انقلاب اسلامی حمایت از مستضعفان است که مبارزه با جبهه سرمایه‌داری باشد.

این محقق کلمبیایی تاکید کرد: انقلاب اسلامی در بسیاری از مراکز آمریکایی لاتین در حال گسترش است.

* ناکامی دشمنان از تخریب چهره اسلام

دبیر جبهه جهانی انقلاب اسلامی ایران نیز در این مراسم با اشاره به اینکه شیخ حسین زارعی روحانی متولد شده در این روستا در وقت خودش پیام جهانی امام را درک کرد و کیاپی را به دهکده جهانی تبدیل کرد، گفت: مردم دنیا کیاپی را به ولایت‌مداری و قرار گرفتن در خط امام حسین (ع) می‌شناسند.

علی‌اکبر براتی با اشاره به حضور حماسی مردم در ۲۲ بهمن امسال ادامه داد: مردم بار دیگر در ۲۲ بهمن حماسه آفریدند و با حضور پرشور ایستادگی خود را برای اهداف انقلاب اسلامی ایران به اثبات رساندند.

دبیر جبهه جهانی انقلاب اسلامی ایران خواستار توجه بیشتر رسانه‌ها به مواضع انقلاب اسلامی و نفوذ آن در سطح جهان شد و بیان کرد: در ۲۳ بهمن ۵۷، فرانسوا میتران از گسترش انقلاب اسلامی احساس خطر کرده بود.

وی با اشاره به اینکه انقلاب‌هایی نظیر انقلاب اسلامی ایران این ظرفیت را دارند که در سایر مناطق جهان نیز گسترش یابد، افزود: حمله تروریستی در فرانسه توسط موصاد برای نشان دادن چهره خشنی از اسلام طراحی شده بود.

براتی با اشاره به اینکه فرانسه بیشترین مسلمان را در بین کشورهای اروپایی دارد، عنوان کرد: عده‌ای از فرانسویان تلاش دارند برای جلوگیری بیشتر از نفوذ اسلام چهره این دین را تخریب کنند که همچنان با وجود هجمه‌های گسترده علیه اسلام ناکام بودند.

وی با اشاره به انتقال پیام اصلی انقلاب اسلامی که همان آزادی‌خواهی براساس آرمان‌های دین مبین اسلام است، گفت: انقلاب اسلامی ایران در بین ملت‌های متعدد جهان نفوذ کرد و در بسیاری از کشورهایی که در گذشته حتی یک مسلمان وجود نداشت با پیروزی انقلاب اسلامی مردم به صورت خودجوش به سمت اسلام سوق داده شدند.

* دست‌های پلید آمریکا، اسرائیل و فرانسه برای ضربه زدن به اسلام علم شده‌اند

دبیر همایش بررسی بین‌المللی پیام‌های انقلاب اسلامی نیز در این همایش خاطرنشان کرد: اعدام سلمان رشدی لبیک به ندای امام خمینی (ره) است.

حجت‌الاسلام محمداسماعیل زارعی با اشاره به استقبالی که از سوی میهمانان بین‌‎المللی از این مراسم صورت گرفت، افزود: مرحوم زارعی در سال ۷۷ بخشی از زمین‌های خودش را برای اعدام سلمان رشدی اختصاص داد، اما امروز همه املاکی که مرحوم زارعی برای اعدام سلمان رشدی اختصاص داد موجود است و ما هر روز دقیقه شماری می‌کنیم که این خبر را بشنویم و به اعدام کننده انقلابی این مرتد و هر انقلابی دیگر که این ملعون را به درک واصل کنند سند رسمی را تحویل دهیم.

وی با تاکید بر اینکه به عنوان فرزند مرحوم زارعی هیچ‌وقت از پیام پدرمان عدول نمی‌کنیم، گفت: اگر دشمن در آن روزگار سلمان رشدی را بهانه‌ای برای به چالش کشیدن اسلام علم کرد، امروز دست‌های پلید آمریکا و اسرائیل با هماهنگی فرانسه به پیامبر اهانت کردند.

در پایان این مراسم، پرچم مزین به نام حضرت رسول‌الله (ص) در محل یادمان شهید مصطفی محمود مازح در دهکده جهانی مقاومت روستای کیاپی برافراشته شد.

منبع:

www.miankhabar.ir/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *