اندبیل خلخال / روستای برخوردار از شبکه فاضلا

اندبیل خلخال / دومین روستای برخوردار از شبکه فاضلاب کشور

ه گزارش خبرنگار ایرنا، احمد قنبری روز پنج شنبه درجلسه کار گروه گردشگری خلخال افزود: روستای نمونه وهدف گردشگری اندبیل به همراه روستایی در قم برای اجرای طرح پایلوت فاضلاب روستایی در کشور انتخاب

شده است.

وی بیان کرد: برای عملیات اجرایی پروژه فاضلاب این روستا یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریال اختصاص یافته واین طرح درطول دوکیلومترازمسیرهای اصلی روستا اجرا و در سال آتی تکمیل خواهد خواهد شد .

او با بیان اینکه امسال دومیلیارد ریال اعتبارنیزبرای عملیات اجرایی فازیک پروژه امکانات گردشگری این روستا تخصیص یافته است، اظهار کرد: برای پیشگیری ازهرگونه موازی کاری ودوباره کاری در کار دو پروژه فضلاب وگردشگری روستا شرکت اب و فاضلاب روستایی خلخال قبل ازشروع عملیات اجرایی طرح گردشگری این روستا اقدام به اجرای پروژه فاضلاب درمحل پیش بینی شده برای طرح گردشگری خواهد کرد.

دراین جلسه محمد حاتمی رییس بنیاد مسکن خلخال نیزگفت: ازسه روستای انتخاب شده هدف گردشگری ودارای بافت تاریخی استان اردبیل درسال جاری دوروستا درشهرستان خلخال انتخاب شده است.

وی اضافه کرد: اندبیل به عنوان روستای نمونه وهدف گردشگری دربخش مرکزی خلخال وگیلوان به عنوان روستای دارای بافت باارزش روستایی دربخش شاهرود خلخال به عنوان دو روستا ازسه روستای مورد نظرازسوی بنیاد مسکن استان انتخاب ومعرفی شده اند.

حاتمی گفت:عملیات اجرایی فازاول گردگشری اندبیل با هدف زیبا سازی محوطه اطراف مسجد جامع وسنگفرش معابرمرکز روستا وخیابان ساحلی به محض پایان کار شبکه گذاری فاضلاب آغازخواهد شد .

وی اعتباردرنظرگرفته شده برای اجرای کامل این طرح را ۱۰ میلیارد ریال اعلام وافزود:این اعتبار ظرف دوسال برای اجرای طرح های گردشگری ازجمله احداث بازارچه صنایع دستی وزیبا سازی محیط روستای اندبیل خلخال هزینه خواهد شد .

روستای هدف گردشگری اندبیل ازتوابع بخش مرکزی این شهرستان با یک هزارو ۵۰۰ نفر جمعیت دریک کیلومتری خلخال ودر فاصله شش کیلومتری ازمنطقه نمونه گردشگری وتفرجگاه میرعادل بولاغی خلخال واقع است.

نماینده مردم خلخال و کوثر درمجلسخبرگزاری فارس: اندبیل دومین روستای کشور برای اجرای فاضلاب روستایی است

اندبیل دومین روستای کشور برای اجرای فاضلاب روستایی است

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: اندبیل دومین روستای کشور برای اجرای فاضلاب روستایی است.

 

  •  

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، جلیل جعفری‎بنه خلخال عصر امروز در بازدید از اجرای طرح فاضلاب روستایی اندبیل خلخال اظهار کرد: اجرای طرح فاضلاب روستایی برای اولین بار در روستای اندبیل در استان اردبیل اجرا می‌شود و روستای اندبیل دومین روستا محسوب می‌شود.

جعفری‎بنه خلخال عنوان کرد: به لحاظ نزدیکی روستای گردشگری اندبیل به شهر خلخال اجرای این طرح مهم و در اولویت توجه مسئولان شهرستان بوده و انتظار آن است که در سریع‌ترین زمان این طرح به اجرا و تکمیل نهایی نزدیک شود.

وی گفت: روستای اندبیل یکی از روستاهای پرجمعیت شهرستان خلخال و چسبیده به شهر خلخال است که با اجرای این طرح علاوه بر توسعه روستا از مهاجرت نیز جلوگیری می‌شود.

جعفری‎بنه خلخال با اشاره به این موضوع که ۵۰ درصد جمعیت شهرستان روستایی و در روستاهای شهرستان خلخال ساکن هستند، افزود: توجه به روستاها از اولویت مجلس بوده و ما نیز پیگیر مشکلات روستاها در بحث راه‌های روستایی، جاده بین مزارع و از همه مهمتر آب شرب و آب کشاورزی هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، جعفری‎بنه خلخال در پایان سخنان خود گفت: با توسعه روستاها و مقاوم‌سازی در روستاها دوباره هویت خود را پیدا کرده و برای جلوگیری از مهاجرت از روستاها به شهرهای بزرگ باید خدمات را به روستاها برد.

منبع:

andabil2.blogfa.com/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *