شهید علی اکبر امیری / روستای فخرآباد بجستان

شهید علی اکبر امیری / روستای فخرآباد بجستان

آغاز: ۱/۱۲/۱۳۴۳، فخرآباد بجستان-

پرواز:  ۲۶/ ۷/۱۳۶۲ ، سردشت

علی اکبر امیری- ششمین فرزند محمدغضنفر و جهان افروز- در سال ۱۳۴۳ در خانواده‌ای متدین، در شهرستان بجستان  روستای فخرآباد، به دنیا آمد. پدرش کامیون دار بود واز این طریق معاش خانواده را تأمین می‌کرد. علی اکبر از همان کودکی ، پرجنب وجوش ، جسور وبا جرأت بودودر همان دوران ، رانندگی را یاد گرفت.
مقاطع تحصیلی را به ترتیب در فخرآباد ، گناباد ومشهد، با نمرات خوب ، پشت سرگذاشت.
به اهل بیت (ع) علاقه خاصی داشت . در مشهد که به سر می‌برد، هر صبح برای زیارت و ادای نماز راهی حرم مطهر می‌شد؛ ودر ایام محرم در هیأت سینه زنی امام حسین (ع) حضور داشت . در مسجد ، منبر می‌رفت و روضه می‌خواند. با روحانیت من جمله آیت ا… واعظ طبسی، ارتباط تنگاتنگی داشت. تقید بسیار به حلال وحرام ، وفای به عهد ، همفکری ومشورت گرفتن ومشورت‌های نیکو دادن از دیگر ویژگی‌های بارزش بود.  عقیده داشت همه مشکلات و مسائل را می‌توان با خنده ورعایت اخلاق وبا شکیبایی وگفتگو حل کرد.
نسبت به امور اجتماعی – سیاسی ، فردی آگاه بود. در آغاز نوجوانی با پخش شبانه روزی اعلامیه‌های حضرت امام (ره) در شهرستان ، به صف انقلابیون پیوست. پس از پیروز شکوهمند انقلاب اسلامی، به خاطر علاقه فراوان ، به امام ، سخنان ایشان را از طریق رادیو وتلویزیون پیگیری می‌کرد. همراه همکلاسی‌های خود در راهپیمایی‌ها شرکت داشت واز سخنرانی هایی که شهید هاشمی نژاد، در مدارس ایراد می‌کرد، استفاده می‌برد وبیش از پیش در جریان مسائل روز انقلاب قرار می‌گرفت. ،
با شروع جنگ تحمیلی ، به عنوان پاسدار سپاه پاسداران ، عازم جبهه شد. می‌گفت:« اگر همه ایرانی‌ها کشته شوند، باید دفاع کنیم از میهن وناموسمان !» ِ
در پشت جبهه به شناسایی منازل تیمی ودستگیری افراد مربوطه ؛ همچنین سرکشی از خانواده‌های شهدا می‌پرداخت؛ آزمونهای سنجش مهارت شنا وغواصی داوطلبین اعزام به جبهه را برگزار می‌کرد.
مدت سه سال در میادین نبرد ، حضور داشت ومعاون شهید کاوه بود. در آخرین عملیاتی که حضور داشت ، دو گردان از تیپشان در محاصره دشمن واقع شدوعلی اکبر همراه دوازده تَن از دوستانش ، برای نجات رزمندگان محاصره شده ، شجاعانه با عراقی‌ها وارد نبرد شده و به هدف مورد نظر دست یافتند ؛ اما خود بر اثر برخورد گلوله خمپاره ، به ناحیه شکم دچار خونریزی شدو به علت نرسیدن کمک ، همچون دوازده یار دیگرش به آسمان پرکشید.
او پیش از این نیز به علت اصابت ترکش به پهلو وسینه دچار مجروحیت هایی شده بود. شهید علی اکبر را در روستای  اسوه فخرآباد به خاک سپرده اند.
راهش پر رهرو باد

شهید علی اکبر امیری

شهید علی اکبر امیری

 

منبع:

sh-aliakbar-amiri.blogfa.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *