حمله ی مارها به روستا/یکنفر جان سالم به در بر

حمله ی مارها به روستا / فقط یکنفر جان سالم به در برد

ریزه نیوز : روستای ریزه از توابع بخش مرکزی شهرستان فاروج استان خراسان شمالی می باشد . روستای ریزه  به این جهت به ریزه معروف است که ده ها سال پیش  به دلیل حمله ی مارها ویران شد و دچار تغییرات اساسی گردید.

طبق گفته ی گذشتگان مارها تمام اهالی این روستا را از بین مردند و در کمترین زمان ممکن اثری از انسان در این روستا نماند ، اما خوشبختانه در کمال تعجب فردی به دلایل کاملا نامشخص از خورده شدن توسط مارهای گرسنه در امان ماند تا تاریخ این روستای کهن را حفظ نماید .

جالب است بدانید که قبل از حمله ی مارها این روستا به رضا آباد معروف بوده است و هنوز آثار باستانی این روستای تاریخی موجود هستند اما به خاطر بی توجهی و برخی از مسائل دیگر کاملا ویران شده اند و پیش بینی می شود به زودی تنها اثری که از تاریخ این روستا بماند ، تنها نامی به نام قلعه ی کهنه خواهد بود .

البته خیلی ها بر این باورند که فردی که از حمله ی مارها جان سالم به در برده بود دارای جثه ای بسیار کوچک بوده است و به دنبال ان به دلیل حفظ ژنتیک برای سالیان زیادی اهالی روستا همین قد و هیکل کوچک را حفظ کرده بودند و بعد ها این روستا به ریزه معروف شد .

مردم این روستا  از سه  قبیله از جمله تیره باشکانلو، تیره قهرمانی و  قبیله ترکان تشکیل شده است که اکنون کل جمعیت این روستا کرد زبان و کرمانج  می باشند.

منبع:
www.rizehnews.ir/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *