عکسهای زیبا از روستای سنام / چهار دانگه ساری

عکسهای زیبا از روستای ســنـام / منطقه چهار دانگه ساری

8 copy 12 copy 8a copy 9 copy  9a copy 10 copy 11 copy 11a copy

ســنـام  (SENAM)  

 نام روستائی است زیبا و منحصر به فرد در طبیعتی سرسبز با مردمانی مهمان نواز و دوست داشتنی که درشمال ایران جای گرفته است  که برای یک بار هم که شده ارزش دیدن دارد

1 copy 1a copy 2 copy 3 copy 4 copy 4a copy 5 copy 5a copy 6 copy 6a copy 7 copy 7a copy

 روستای “سِــنام” در شمال ایران و در استان مازندران در حدود ۷۷ کیلومتری جنوب مرکز استان (ساری) ، در منطقه “چهار دانگه”  از توابع شهرستان کیاسر قرار دارد و فاصله آن با استان سمنان نیز در حدود ۹۵ کیلومتر می باشد  .

این روستا به خاطر ییلاقی بودن و همجواری با  سلسله جبال البرز دارای یکی از بهترین نوع آب و هوا بوده که  بهاری دلنشین- تابستانی خنک – پائیزی زیبا و زمستانی سرد را خلق کرده است که در نهایت تصاویری بکر و دلنشین  در هر  فصل را به نمایش گذارده است.

حیات وحش وطبیعت روستا

طبیعت روستای سنام  به علت دارا بودن آب و هوائی  کوهستانی  شرایط را برای زیست انواع حیوانات و جانوران وحشی فراهم آورده که از جمله آن می توان به وجود حیواناتی همچون  گرگ – خرس –  پلنگ –خوک – جوجه تیغی – و … اشاره نمود .

در ضمن کبک –  قرقاول ، کبوتر وحشی  و انواع پرندگان نادر و کمیاب آسیائی را در طبیعت زیبای اطراف  روستا می توان یافت .

 طبیعت روستا

روستای ” سنام” به گفته یکی از بزرگان منطقه به عنوان یکی از چهار روستای برتر منطقه چهار دانگه (دارای حدود یکصد روستا ) معرفی گردید و به محض ورود به روستا  می توان طبیعت بکر و سر سبز را در هوائی مطلوب  استشمام کرد .

وجود ذخایر جنگلی انبوه و بسیار غنی از درختان سخت چوب که مهمترین آن  راش و افرا می باشد ؛ با چشم اندازی زیبا از دره های عمیق و صخره های بلند ، چشمه های آب معدنی ، پوشش گیاهی رنگارنگ و حیاط وحش متنوع ، مناظر بدیع و دلپذیری را خلق کرده  است .  

تمام قسمت های روستای سنام را می توان به عنوان تفرجگاه استفاده کرد اما بعضی مکان ها شرائط ویژه ای دارند که به چند مورد از آن ها  اشاره می کنم   :

آبشار بهاره چهار دَره،پَرسود ، گَدچال ،چِکو تگ  ،ایلال سی ،حوض سر، دیدنیهای جالب روستا در طول سال.

 

دید و بازدید نوروزی روستاییان  در ماه فروردین ،  تماشای END  طبیعت و زیبایی آفرینش در اردیبهشت ماه سنام ، نشاء زمین های شالی در ماه خرداد ، هوای خنک و بکر همراه با انواع میوه های روستایی در فصل تابستان ،  شخم زدن زمین های کشاورزی در ماه مهر و آبان ،  تماشای جلوه های خزان در اوایل آذر ماه ،  سفید پوش شدن کامل  روستا در احاطه برف سرد فصل زمستان همه باهم در طول سال باعث بوجود آمدن دیدنی های بسیار جالب و کم نظیرشده  است .

   شایان ذکر است برای بهره از این مکانهای زیبا می توانید از یک راهنمای بومی روستا بهره مند شوید .

منبع:

www.khazarnama.ir/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *