درخت ترش هلی ( آلوچه جنگلی)/ بر فراز خرمندی

درخت ترش هلی ( آلوچه جنگلی) بر فراز خرمندی در سنه کوه/میاندرود

درخت میوه  آلوچه جنگلی با نام محلی” ترش هلی ” و درخت خرمالو جنگلی با نام “خرمندی “دو درخت میوه  جدا با ارتفاع بیش از ۵ متر در سنه کوه هستند که از هر نظر با هم فرق دارند و از دو خانواده مختلف گیاهان هستند و از نظر میوه دهی هم کاملا تفاوت اساسی با هم دارند که در پستهایی جداگانه بزودی برای شما خواهیم نوشت .

آما آنچه این مورد را بسیار نادر و برجسته کرد اینکه در جمعه این هفته که به سنه کوه رفتم و در پی تهیه عکس و فیلم نوید بهار از گل سفید و زیبای درختان آلوچه جنگلی بودم به طور اتفاقی مشاهده نمودم که درخت کامل آلوچه بر فراز درخت خرمندی گل سفید زیبایی داده است و باید منتظر ماند تا بعد طعم و مزه آنرا هم بچشیم که چگونه خواهد بود ؟!.

با دقت در تنه و هیگل درخت متوجه این نکته شدیم که گویی نهالی کوچک آلوچه در قسمت شیار درون تنه خرمندی روییده و بخاطر باران و رطوبت مناسب در آنجا رشد کرده و اکنون در یک زندگی مهمان و میزبان کاملا با هم اخت شده و زندگی مسالمت آمیزی دارند .

در عکس مشاهده می شود که در هفتم فروردین درخت آلوچه کاملا گل داده اما درخت خرمندی هنوز در خواب زمستانی است و خبری از حرکت و رشد هنوز مشاهده نمی شود .

DSCF0372

DSCF0371

DSCF0373

DSCF0374

DSCF0375

حقیقتا بسیار عجیبه که درخت آلوچه ریشه اش فقط روی درخت خرمندی مستقر است و …

DSCF0376

DSCF0377

DSCF0378

اگر هنوز هم به وجود چنین درختی شک دارید جایش در کنار نهالستان لب جوی مسیر راه پیلم سرک لرگی بالاتر از زمین فوتبال یا دکل مخابرات هست و …

سنه کوه عجایب بسیاری دارد که به مرور برای شما بیان خواهیم کرد و …

پس در پی این بهشت گمشده در قلب جنگل شمال ایران گوشه چشمی داشته باشیم و …

منبع:
sanekooh.ir/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *