روستا‌ها شبیه شهر‌ها نشوند / حفظ بافت وی

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در بهره‌برداری از طرح هادی روستای شورمست سوادکوه:

روستا‌ها شبیه به شهر‌ها نشوند و بافت ویژه خود را حفظ کنند

به گزارش بلاغ به نقل از سوادکوه آنلاین، علیرضا تابش در مراسم افتتاحیه بهره‌برداری از طرح هادی روستای شور‌مست با اشاره به اینکه اجرای موفق طرح هادی در روستا‌ها با مشارکت جمعی به دست می‌آید، گفت: بدون مشارکت و همکاری مردم، طرحی به نتیجه نمی‌رسد.

وی با بیان اینکه روستاهای دیگر از اجرای طرح هادی در روستای شور‌مست الگوبرداری کنند، گفت: مهندسین مشاور طرح هادی روستایی شورمست برای مشاوره و راهنمایی در ساخت و ساز‌های جدید این روستا فعالیت کنند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با اشاره به استفاده بهینه از استعداد‌ها و ظرفیت‌های مازندران تصریح کرد: طرح‌های هادی موفق باید توسعه و ترویج داده شود و با همکاری مردم و مسئولان گسترش یابد.

تابش با تاکید بر حفظ و حراست از روستا‌ها، بیان کرد: روستا‌ها شبیه به شهر‌ها نشوند و بافت ویژه خود را حفظ کنند و روستا‌ها نسبت به شهر‌ها مزیت‌هایی دارند که تولید‌محور بودن یکی از این مزیت‌ها است.

وی با بیان اینکه بافت روستایی در ساخت و ساز‌ها حفظ شود، گفت: در ساخت و ساز‌های جدید به بافت معماری روستایی صدمه زده نشود و بنیاد مسکن علاوه بر حمایت‌های دولتی از منابع بانکی نیز برای توسعه ساخت‌وساز‌ در روستا‌ها بهره‌برداری می‌کند.

در پایان این مراسم به ۵ نفر از اهالی روستای شور‌مست سند مالکیت روستایی اهدا شد و تمبر مسکن روستایی بنیاد مسکن مازندران با شماره ۸۴۷ ثبت جهانی برای ۱۱۲ هزار‌مین روستای مازندران رو‌نمایی شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *