سبزی شکم پری و کوکویی در سنه کوه / میاندورود

سبزی شکم پری و کوکویی در سنه کوه / میاندورود

به گیاهان خوراکی معمولاً سبز رنگ که در تهیه خوراکها، دسرها و سایر خوردنی‌ها به کار می‌رود، اصطلاحاً سبزی می‌گویند. وجود سبزی فراوان تقریبا در همه فصول در سنه کوه کار آماده نمودن انواع غذا با پایه سبزی را برای اهالی بسیار آسان و قابل دسترس کرده است .

انواع سبزی صحرایی مثل : زولنگ ، اناریجه ، اوجی ،وارنگ وه ، تلپا و …

سبزی باغچه ای مثل : اسفناج ، جعفری ، شبلیله(خلفه) ،تره، شوید(شبت)، سیر سبز(سیر نوج) ،موسیر(سیر ترک یا خارجی)، گشنیز (ازبنا)، نعنا و …همه اینها با ارزش غذایی بالا و تولید فراوان مواد گوناگونی را مهیا می شود که از معروف ترین آنها سبزی شکم پری و کوکویی است که ما در ادامه در پی معرفی و روش تهیه آنها هستیم .
لطفا ادامه را ملاحظه فرمایید:

 از سبزی‌ها در پخت برخی غذاها مثل: قرمه سبزی،شکم پری، انواع کوفته، انواع کوکو و انواع آش و هم چنین تهیه انواع ترشی استفاده می‌شود. علاوه بر این، در ایران و برخی کشورهای آسیای میانه، برخی از این سبزی‌ها را به صورت خام و در قالب دسر همراه غذا میل می‌کنند که به سبزی خوردن شناخته می‌شود.
برای اشنایی و مطالعه بیشتر از خواص خوراکیها بخصوص سبزیها اینجا را کلیک کرده و مطالعه فرمایید.شناخت گیاه شناسی هر سبزی اگر خدا بخواهد در آینده هر کدام را مفصل در پستهایی جداگانه تقدیم خواهیم نمود.

سبزی شکم پری

در تهیه انواع غذای محلی شکم پری جایگاه ویژه ای دارد و اصولا از اسم آن پیداست ترکیب انواع سبزی مختلف و در نتیجه آنرا در شکم پرنده(مرغ محلی ، اردک ، غاز ، بوقلمون،تیرنگ ) یا ماهی قرار داده و به همراه برنج و دیگر مواد میل می نمایند.

برای تهیه شکم پری دو مرحله دارد :یک مرحله سبزی شکم پری است و مرحله بعدی تهیه غذای شکم پری

سبزی شکم پری شامل موارد زیر است :

جعفری(مقدار زیاد)،اناریجه (مقدار زیاد) ، زولنگ (متوسط)، تره (متوسط)،چند برگ اسفناج،شنبلیله یا خلفه ، اوجی ، وارنگ وه ، برگ سیر سبز هر کدام مقدارکمی را بعد از برداشت تازه تازه تمیز نموده و ضمن مخلوط شستشو می دهیم و بعد در درون صافی آبکش مدتی گذاشته تا آب اضافی چکه کرده و خارج گردد سپس با دست و یا دستگاه تا حدودی خرد می کنیم که البته نباید زیاد ریزریز شود سپس درون دیگ در حرارت ملایم کاملا تفت می دهیم .

بعد از تفت دو حالت دارد:

الف –پس از تفت کامل و خنک شدن بسته بندی کرده و در فریزر می گذارند.و در زمان مصرف بعدا پیاز داغ کرده و مقداری بره داده (در حرارت بهم می زنیم) و مغز گردو ساییده و پودر انار ترش یا زرشک و یا رب انار ترش ( انار ترشی ) و …بسته به سلیقه و چاشنی مختلف اضافه می کنند .

ب- ابتدا پیاز داغ کرده و سبزی خرد شده  را کاملا تفت می دهند (بره داده)در ده دقیقه آخر مغز گردو ساییده و پودر انار ترش یا زرشک اضافه کرده و کاملا آماده می نمایند و بعد از خنک شدن بسته بندی می کنند.

مواد آماده شده را درون شکم پرنده یا ماهی آماده شده ریخته و با نخ تمیز می دوزند و درون دیگی گذاشته سرخ می کنند و بعد در سنه کوه مرسوم است که لابه لای برنج می گذارند تا موقع دم کشیدن برنج کاملا عطر و طعم بگیرند و غذای فوق العاده لذیذی آماده می شود .

نکته :

در اینجا سبزی خرد شده را برخی مقداری را قبل از تفت جدا کرده و برای کوکویی استفاده می کنند و…

توجه :

برای افزایش اطلاعات و نمایش فیلم مستند در مورد شکم پری اینجا را کلید کرده می توانید ببینید.

سبزی کوکویی

برای درست کوکو سبزی در سنه کوه هم از سبزی های باغچه ای و صحرایی معطر و خوش طعم استفاده بهینه می شود و کوکو سبزی بسیار خوشمزه و خوش عطر و طعمی درست می کنند .

برای سبزی کوکویی : جعفری ( مقدار زیاد) ،تره(زیاد) ،سیر سبز یا برگ سیر سبز(کم) اوجی (مقداری)، وارنگ وه (چند برگ ) ، زولنگ (کم) و اناریجه (مقداری) را تمیز نموده و تمیز می شوییم و آبکش کرده و سپس با دست یا دستگاه خرد می کنیم .بعد از بسته بندی در فریزر هم می شود نگه داری کرد.

برای پخت کوکو مقداری از سبزی خرد شده را با چند تخم مرغ و پیاز خرد شده و مقداری گردو و ادویه جات طعم داده و لد می زنیم ( کاملا بهم می زنیم) و در تابه ای مقداری روغن ریخته و پس از داغ شدن روغن ، مواد کوکو را درون تابه می ریزیم و با قاشق کاملا پهن می کنیم و با حرارت ملایم پس از مدتی یک طرف آن پخته شد برمی گردانیم تا طرف دیگر پخته شود و کوکو خوشمزه و با عطر و طعم بسیار دلپذیر آماده است .

سبزی پلویی

برای سبز پلو هم این سبزیها بیشتر کاربرد دارند و توسط بانوان خانه استفاده می شود :

شوید به مقدار زیاد ، گشنیز (متوسط) و مقداری برگ سیر سبز یا موسیر با هم مخلوط کرده و خرد می کنند و موقع پخت برنج در حال جوش خوردن این مواد آماده را ریخته و پس از چند تا جوش صافی می کشند پس از دم کشیدن برنج سبزی پلو آماده می شود .

DSCF0305

سبزیها ابتدا باید باد با دقت تمیز شوند که در عکس اسفناج را می بینید و …

DSCF0534

DSCF0535

DSCF0536

DSCF0537

همزمان چند نوع سبزی برای مصارف مختلف را می توانید آماده کنید که بخش عمده ای سلیقه ای است و به طبع افراد خانوداه هم بستگی دارد و …

DSCF0538

DSCF0539

دستگاه سبزی خرد کن امروزه کار خرد کردن سبزیها را بسیار ساده و آسان کرده است و …

DSCF0542

DSCF0541

DSCF0540

سبزیها کم کم درون دستگاه ریخته و خرد می کنیم و …

DSCF0543

DSCF0544

DSCF0545

DSCF0546

زنان با سلیقه سنه کوهی هر ساله سعی می کنند در فصول فراوانی برای ائقات کمبود سبزی ،مقدار لازم را آماده کنند و در فریزر داشته باشند اما در مجموع تازه خوری بیشتر مرسوم است و …

DSCF0547

DSCF0550

DSCF0553

DSCF0554

کم کم همه سبزیها در چند دقیقه خرد می شوند و …

DSCF0555

DSCF0556

DSCF0562

DSCF0563

DSCF0565

بخشی برای کوکو سبزی و پلویی بسته بندی و درون فریزر گذاشته می شود و …

DSC_0601

DSC_0602

DSC_0603

درحال تفت (بره) دادن با حرارت ملایم چندین بار با کف زن آنرا بهم می زنیم تا قسمتی نسوزد که بوی سوختگی بگیرد و …

DSC_0596

DSC_0381

DSC_0605

DSC_0606

DSC_0607

DSC_0608

بعد از تفت مدتی می گذاریم تا خوب خنک شود سپس به مقدار قابل پیش بینی مصرف بسته بندی می کنیم و در فریزر می گذاریم و در موقع مصرف با مراحلی که در متن گفته شد غذای بسیار لذیذ و خوشمزه ای تهیه می شود و …

سنه کوه در خدمت شما هستیم و …

منبع:

sanekooh.ir/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *