۲۵ خرداد ۹۴؛ آغاز سومین سال فعالیت وبلاگ روستا

«مرد نوشتن ام و گفتن و همین! میلیون ها کلمه در عمرم گفته ام و نوشته ام. بی شک اگر همه ی مردم این اجتماع، در میان این انبوهِ کلمات بگردند و بجویند، یک کلمه، تنها یک کلمه نخواهند یافت که من، نه از سر ایمان راستین حقیقی ام گفته باشم. کلمه ای به خاطر مصلحتی، اقتضایی، ضرورتی، هراسی، منفعتی، اجباری و خوشایندی گفته باشم، یا بر کاغذی رسم کرده باشم.»

استاد علی شریعتی

۲۵ خردادماه ۱۳۹۲ بود که فکر ایجاد وبلاگی در ذهنم به وجود آمد، اما موضوع وبلاگ مهم ترین قسمت کار بود… چیزی که باعث راه اندازی وبلاگ روستای ییلاقی گت کلا شد، عدم پرداختن به این روستای کهن در فضای مجازی بود. در دنیای امروز تمام اطلاعات در فضای مجازی قرار دارد و خیلی راحت مورد بهره برداری قرار می گیرد، معرفی روستاها می تواند به عنوان یک موضوع مستقل وارد رقابت شود. از آنجایی که نام روستای گت کلا با قدمت حدود ۹۰۰ ساله اش خیلی کمتر در ذهن مردم بود، به نظر من معرفی آن به علاقه مندان و مشتاقان یک تکلیف برای فرزندان گت کلا بود تا این نگین آمل را به خوبی معرفی نمایند.

تمام سعی اینجانب، معرفی گت کلا و شهید شجاع باقی پور و در کنار آن پرداختن به موضوعات روز و دغدغه های مردم و مسائل فرهنگی، مذهبی و… زمان بود که امیدوارم توانسته باشم وظیفه ی خود را در قبال گت کلای کهن انجام دهم. در حال حاضر وبلاگ روستای ییلاقی گت کلا با مدیریت اینجانب تنها وبلاگ و پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی فعال و به روز با موضوع گت کلا می باشد. هرچند بر این باورم که رقابت باعث پیشرفت وبلاگ خواهد شد، اما روستای گت کلا پتانسیل لازم جهت راه اندازی چندین وبسایت را ندارد و بنده از تمام اهالی گت کلا که علاقه مند می باشند دعوت می کنم تا اینجانب را در ارتقاء وبلاگ حمایت و همیاری نمایند.

در این زمان ۲ ساله با خیلی از دوستان و سایت ها آشنا شدم و زمینه ای برای همکاری ایجاد شد؛ تشکیل همیاران طبیعت روستای گت کلا با تلاش وبلاگ روستای ییلاقی گت کلا انجام شد که باعث افتخار بنده می باشد. در این مدت بیش از ۲۵۰ مطلب در وبلاگ (با موضوعات گت کلا، مناظر گت کلا، فرهنگی، مذهبی، تاریخی، همیاران طبیعت روستای گت کلا) قرار گرفت و برترین آنها در سایتهای خبری-تحلیلی سفیرهراز، هرازنیوز، کمال نیوز، نگاه نیوز، بلاغ نیوز، مازند بلاگ، حرف تو، روستاهای ایران، وبلاگها و… به نمایش گذاشته شد و همچنین اینجانب از سوی مرجع وبلاگ نویسان استان مازندران به عنوان وبلاگ نویس برتر فروردین ۹۴ منتخب شدم که مصاحبه ای صورت پذیرفت و در سایت های مختلف قرار گرفت.

نظرات و پیام های زیادی از بینندگان و خوانندگان وبلاگ دریافت شد که باعث پیشرفت وبلاگ بود. خانم دکتر معصومه ابتکار، معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور هم یکی از بازدیدکنندگان وبلاگ بودند و نظری نیز درج فرمودند.

از ۱۷ اردیبهشت ۹۴ الی ۴ تیر ۹۴ به خاطر تغییر سرور سایت بلگفا در کشور کانادا که متعاقب آن مشکلاتی به وجود آمد، امکان به روز رسانی وبلاگ وجود نداشت که پس از آن با رفع بخشی از مشکل، متاسفانه آرشیو فعالیت ۲ ساله وبلاگ روستای ییلاقی گت کلا حذف شد که سایت بلگفا قول داد طی روزهای آینده، مطالب قبلی وبلاگ برگشت نماید.

در آخر از تمام کسانی که اینجانب را در مدیریت وبلاگ روستای ییلاقی گت کلا حمایت نمودند، کمال تشکر و قدردانی را دارم و سربلندی و پیروز هم وطنان عزیزم را از خداوند متعال خواهانم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *