آغاز سومین سال فعالیت / شورای دوره چهارم

۲۴ خرداد ۹۲ اکثریت اهالی روستای گت کلا پای صندوق رأی آمدند و سه نفر از کاندیدا را به عنوان عضو شورای اسلامی دوره چهارم روستای گت کلا انتخاب نمودند.

اما باگذشت دو سال از عمر این شورا، اقدام خاصی از اعضاء آن شاهد نبودیم. در ابتدا شورای اسلامی روستای گت کلا اقدام به آزاد سازی املاک عمومی روستا نمود و سپس نیز دو نفر از اعضاء محترم شورا (آقای بهروز باقی پور و مهندس حرمت الله قلی نسب) با توجه به تعامل سازنده ای که با اهالی داشتند، نسبت به تعریض کوچه اصلی روستا اقدام و نیز در جهت برگزاری برنامه پاکسازی طبیعت روستای گت کلا در دو مرحله همت نمودند که جای تقدیر و تشکر دارد.

متاسفانه اعضاء شورای سه نفره گت کلا از رسالت اصلی خود دور شده اند و امروز به دنبال دریافت القاب مختلف و حاشیه و تنش می باشند. کاندیدای دیروز و شورای امروز که تا چند وقت پیش موضوع انتخاب هیأت رئیسه شورا مهم ترین دغدغه فکریشان بود و به خیال خود در حال تقسیم قدرت بودند، اصلی ترین شعارشان در انتخابات، یعنی رفع مشکل کمبود آب شرب در گت کلا را فراموش کرده اند و امروز کاری از پیش نمی برند. به راستی در این خصوص اعضاء شورا منتظر اقدام کدام یک از اهالی هستند؟!!!

گت کلا امروز بیش از پیش نیاز به همدلی و همکاری شورا و اهالی دارد ولی متاسفانه در این مدت هیچ نشست مشترکی بین شورای اسلامی روستا و اهالی صورت نگرفت. سؤال مهم اینجاست که چرا اهالی روستای گت کلا مطالبات خود را از اعضا شورا طلب نمی کنند؟ چرا فقط هر دوره شورایی انتخاب می کنند که اعضایش به واسطه آن، امور خود را پیش می برند و در جهت آبادانی گت کلا گامی بر نمی دارند؟!

تاریخ نشان می دهد که کدخدامنشی در گت کلا جوابگو بوده است. چرا که جاده دسترسی، آب آشامیدنی، برق و دیگر امکانات رفاهی گت کلا در دهه ۷۰ توسط اهالی فراهم آمد و در حال حاضر نیز آسفالت کوچه های اصلی گت کلا، ایجاد بوستان محلی، احداث ورزشگاه و ترمیم شبکه آبرسانی توسط اهالی پیگیری می شود و شورای اسلامی روستای گت کلا نظاره گر تلاش اهالی است و شاید میخواهد همانند دیگر موضوع ها در دقیقه ۹۰ وارد شود. شاید اعضاء شورای گت کلا فقط به این ضرب المثل باور دارند: "کار را آن کس کرد که تمام کرد."!!!!

خوب است بدانید، قبل از تشکیل شورای اسلامی، شبکه آبرسانی توسط جهاد سازندگی وقت و با همت بی بدیل اهالی تاسیس شد و قبوض آب نیز بین خانوارهای محل توزیع میشد، اما امروز اکثریت اهالی روستای گت کلا از نعمت آب آشامیدنی محروم اند و آن اندک آب موجود هم غیر بهداشتی است و ما در حال حاضر بحران آب نداریم، بحران مدیریت آب داریم.

حال نمی دانیم باید منتظر انتخابات خرداد ۹۶ باشیم و شورایی جدید انتخاب نماییم، یا امروز تلنگری برای اعضاء دوره چهارم شورای اسلامی روستای گت کلا می باشد و در جهت عمران و آبادی گت کلا گام بر می دارند.

و در آخر شورای اسلامی روستای گت کلا بداند زیر ذره بین وبلاگ روستای ییلاقی گت کلا قرار دارد.

"اگر نمی توانی خدمت کنی، برو تا خیانت نکنی."

علی شریعتی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *