نشست مشترک شوراها و دهیاران / آمل

به گزارش وبلاگ روستای ییلاقی گت کلا به نقل از کمال نیوز؛ همزمان با روز دهیار، نشست مشترک شوراهای اسلامی ودهیاران بخش امامزاده عبدالله آمل و آیین افتتاح و کلنگ زنی ۷ پروژه عمرانی با حضور مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران، نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه امام زاده عبدالله، مسئولان شهرستان، اعضای شوراهای اسلامی، دهیاران و مردم در روستای هلومسر بخش امامزاده عبدالله آمل برگزار شد.

در این مراسم افتتاح دو دنه پل، جابه جایی تیر برق و ترانس، زیرسازی و بهسازی معابر، احداث مخزن بتنی آب، نصب جدول و کانیوو و  کلنگ زنی ساخت سوله در زمین ورزشی و ساختمان دهیاری در روستای هلومسر صورت گرفت.

یحیی عسگری پور، بخشدار امامزاده عبدالله در این مراسم، افزود: در گذشته قسمتهایی از کشورمان را با قراردادهای مختلف گرفتند ولی در دفاع مقدس با مقاومت ارزنده ایستادگی کردیم و در مذاکرات هسته ای باید دفاع معقول و فعالی داشته باشیم تا بتوانیم موفق شویم.

وی با بیان این که اگر همه پروژه ها را بررسی کنیم هیچ پروژهای بر دیگری برتری ندارد، بیان داشت: برخی از پروژه ها ملی بوده که از جمله آن سد هراز است و با بهره بردای آن نقش بسزایی برای استان خواهد داشت.

عسگری پور، خاطرنشان کرد: امروز احداث سد هراز در حال پیگیری است که پیشرفت فیزیکی خوبی دارد که با افتتاح آن ثمرات و برکات بسیاری حاصل می شود.

بخشدار امامزاده عبدالله با بیان این که بیمارستان امام خمینی(ره) یکی دیگر از پروژه های مهم در بخش است، گفت: در ابتدا قرار بود جایگزینی بیمارستان در سطح شهر صورت گیرد ولی امروز این بیمارستان نزدیک به ۳۰۰ اشتغال را رقم می زند و در کنار آن منطقه ویژه اقتصادی در حال محقق شدن است که برکات بسیاری برای بخش خواهد داشت.

وی با تاکید بر این که بزرگ ترین دارایی دهیار باید دانش باشد تا از خرد جمعی شوراها استفاده کند، خاطرنشان کرد: دهیاران باید همت و تلاش لازم در راستای اجرای مصوبات شوراهای اسلامی داشته باشند.

عسگری پور، تصریح کرد: همه باید تلاش کنند تا دهیاری ها به استقلال رسیده و از هرگونه وابستگی به دولت رهایی پیدا کنند تا به خودکفایی برسند.

بخشدار امامزاده عبدالله با بیان این که نگاه دولت این است روستاها توسعه پیدا کرده و زمینه جلوگیری مهاجرت روستاییان به شهرها فراهم شود، افزود: امروز ۷ پروژه با هزینه ای بالغ بر ۷ میلیارد ریال افتتاح  و کلنگ زنی می شود که از همه عزیزان قدردانی می کنیم.

عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل در مجلس با اشاره به این که مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران هر جایی حضور دارند پر برکت است، گفت: امروز ایشان مبلغ ۴۰ میلیون تومان برای احداث ساختمان دهیاری روستای هلومسر اختصاص دادند.

وی، تصریح کرد: بخشدار امامزاده عبدالله نیز با وجود جانبازی در کار و تلاش کم نیاورده که از همه عزیزان به سبب فعالیت های آنان سپاس و قدردانی داریم.

نماینده مردم آمل در مجلس، خاطرنشان کرد: روزی بخشی از شهر آمل گاز نداشته و در روستاها خبری از گاز نبود ولی همه تلاش کردیم که امروز هیچ روستایی در دشت بدون گاز نیست و فقط سمت چلاو و لاریجان مانده که پیمانکار شروع کرده است.

یوسفیان ملا با قدردانی از دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای هلومسر، تصریح کرد: این عزیزان به نحوی شایسته مشغول خدمت هستند که باید تلاش شود تا بزودی پروژه هایی که امروز کلنگ زنی شد را افتتاح کنیم.

وی با بیان این که بخش امام زاده عبدالله آمل از نظر صنعت و تولید می درخشد، گفت: بزرگ ترین بیمارستان با میلیاردها تومان تجهیزات در این بخش قرار دارد که سرمایه ای ملی است و برکاتی دارد که مردم آن را لمس خواهند کرد.

جان الله عبدی، مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران در این مراسم با گرامی داشت سالروز تصویب قانون دهیاری ها، گفت: الان شاهد وجود ۳۰ هزار دهیاری در کشور و ۱۹۱۶ دهیاری در استان مازندران هستیم.

وی با بیان این که با تلاش دهیاری ها، شوراهای اسلامی و مردم سازندگی در روستاها شروع شده است، بیان داشت: دهیاری ها با توجه به نوپابودن و نداشتن منابع مالی رقابت با شهرداری ها دارند.

عبدی با تاکید بر این که جمعیت استان مازندران بیش از ۳ میلیون نفر است که ۴۵ درصد جمعیت استان روستایی بوده و در این امر رتبه دوم کشور را داریم، افزود: باید اقدامات موثری انجام دهیم تا این جمعیت در سرشماری آتی رقم بالاتری را به خود اختصاص دهد که اساس اقتصاد هر کشوری فعالیت روستاییان است که به سطح شهرها عرضه می شود.

مدیرکل امورروستایی و شوراهای استانداری مازندران، ادامه داد: افزایش درآمد خانوار روستایی باید صورت گیرد تا اقتصاد پویا در روستاها حاصل شده و از مهاجرت بی رویه روستاییان به شهرها دوری شود.

وی، افزود: تسهیلات اشتغال زا در سطح روستاها با نرخ سود پایین داده خواهد شد که با اجرایی کردن آن اشتغال و درآمد پایدار حاصل می شود.

عبدی، تصریح کرد: برای توسعه گردشگری روستایی اقدامات اولیه ای انجام شده است تا بتوانیم روستاها را پویا کرده و اقداماتی موثر در جهت توسعه پایدار روستاها داشته باشیم.

گفتنی است؛ در این مراسم حمیدرضا خدادادی دهیار هلومسر، حمید حسن پور دهیار مرزانکلا، روح الله رمضانی دهیار میخران، رضا حق شناس دهیار تسکابن، نعمت ندایی دهیار چندرمحله، احمدعلی شبان دهیار نوگردن، حسین موسی زاده دهیار محمدآباد، شعبان کیانی فرد دهیار رزکه، مجتبی یوسفی دهیار خشکرود، مجتبی درزی دهیار دیورز، مهدی اقبالی دهیار ورامده، عباس مهدوی دهیار تلیران، حسین شیردل دهیار چالکیاده، سجاد حسینی دهیار شاهزید، حسین محمدی دهیار سنگچال، قاسم آقاجان زاده دهیار نشل و یوسف محمودتبار دهیار اندوار به عنوان دهیاران نمونه بخش امام زاده عبدالله تجلیل و قدردانی شدند.

http://gatkolayesabz.blogfa.com/post/279

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *