آغاز برداشت محصول پیاز در دارابکلا / میاندور

آغاز برداشت محصول پیاز در دارابکلا / میاندورود

به گزارش میانخبر، اولین برداشت محصول پیاز در میاندورود با حضور مهندس شهیدی‌فر مسئول تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان به همراه مدیر جهادکشاورزی میاندورود در سطح ۵ هزار متر مربع از اراضی روستای دارابکلا بخش مرکزی شهرستان میاندورود انجام شد.

شهیدی‌فر درباره سطح زیرکشت این محصول در سال زراعی، گفت: در شهرستان میاندورود حدود ۳۲۶ هکتار از اراضی کشاورزی به کشت این محصول اختصاص دارد.

وی افزود: پیش بینی تولید در واحد سطح ۱۲ تن و در مجموع شهرستان سه هزار ۹۱۲ تن می‌باشد.

شهیدی‌فر به کیفیت مناسب و قابلیت انبارداری بالای این محصول اشاره داشت و بیان کرد: مزایای این پیاز شامل کیفیت مناسب و قابلیت انبار داری بالا است که در هنگام رویش به تنش‌های محیطی به نسبت مقاومت نشان می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به بومی بودن این محصول، به آفات نسبتا مقاوم بوده و به‌صورت ارگانیک شده و بدون استفاده از سموم شیمیایی پرورش داده شد و روانه بازار مصرف می‌شود.

سید شبر موسوی در حاشیه این برنامه در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر از عملیات شن‌ریزی در سطح ۸ روستای شهرستان خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون در سطح ۸ روستای شهرستان به طول سه هزار ۳۴۳ متر عملیات شن‌ریزی جاده بین مزارع با مساحت ۱۳ هزار ۳۷۲ متر مربع به اتمام رسیده است.

وی تصریح کرد: از مشخصات این جاده‌ها دارا بودن عرض ۴ متر و عمق ۲۰ سانتیمتر می‌باشد.

مدیر جهاد کشاورزی مزایای احداث این جاده‌ها را دسترسی آسان‌تر کشاورزان به اراضی کشاورزی دانست و خاطر نشان کرد: احداث این جاده‌ها می‌تواند دسترسی آسان‌تر کشاورزان این منطقه را به اراضی کشاورزی و همچنین انتقال محصولات کشاورزی به بازارهای فروش را آسان‌تر کند.

منبع:

www.miankhabar.ir

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *