توسعه در روستا جان تازه گرفت / گت کلا آمل

به گزارش وبلاگ روستای ییلاقی گت کلا به نقل از روابط عمومی بخشداری امام زاده عبدالله(ع)؛ بخشدار در جلسه توسعه پایدار روستا که با حضور رؤسای شورای اسلامی روستاها، بخش و شهر زیر ۲۰ هزار اظهار داشت: روستا محل تولید و زندگانی در آن یک افتخار است و باید زنده و پویا باشد و دستورالعمل اجرایی دولت اعتدال امید برای توسعه پایدار و ماندگاری در روستا می باشد و این دستورالعمل ابلاغی به منظور ایجاد و تکمیل و توسعه انواع فعالیتهای اقتصادی اعم از ورزشی، تولیدی، خدماتی و گردشگری است که این فعالیتها متناسب با هرروستا بوده و هر سلائقی چه بصورت  مشارکتی و غیرمشارکتی و از نرخ سود طرحهای مشارکتی به ۳ % و برای طرح غیرمشارکتی ۱۰ % می باشد.

بخشدار از رؤسای شورای اسلامی روستاها خواست موضوع اشتغال و فراهم نمودن زمینه سرمایه گذاری در روستا جدّی گرفته و بتوانیم از شرایط بوجود آمده و از ظرفیتها و پتانسیل بهتر استفاده کنیم.

بخشدار در ادامه بیان داشتند آورده سهم طرحهای مشارکتی حداقل ۲۰% و غیرمشارکتی ۳۵ درصد می باشد و برای افراد حقیقی دارای ثبت اختراع و شرکتهای دانش بیان حداقل ۱۵% خواهد بود.

سقف تسهیلات برای طرحهای غیرمشارکتی روستاهای بخش ۴۰ میلیارد ریال و در طرحهای مشارکتی متناسب با سهم آورده بدون سقف خواهد بود.

بخشدار از نکات قابل توجه طرح حمایتی توسعه پایدار در روستا عنوان که این تسهیلات در سه مرحله متناسب با پیشرفت کار می باشد و طرحها هم به اقتصاد روستا کمک میکند و بازپرداخت آن سهل و آسان در نظر گرفته که برای اشخاص در طرحهای مشارکتی کارت یارانه متقاضیان با ارائه موافقت کتبی به بانک و مؤسسات مالی عامل مبنی بر برداشت یارانه خانوار می باشد و دوره مشارکت هم متناسب با طرح می باشد حداکثر دو سال و یکسال تنفس از زمان شروع بوده و نکته مهم آن اگر مدیران طرحها چه مشارکتی و غیرمشارکتی موفق به صادرات شدند از هر ۲۵ % صادرات سه ماه بر مدت بازپرداخت افزوده می شود.

بخشدار در این جلسه عنوان کرد: همه ما گرچه در شهر هستیم دلمان برای روستا می تپد و این شرایط فراهم شد و بر ما فرض است موضوع را بجد تا حصول نتیجه پیگیری کنیم.

هر کس دور ماند از اصل خویش        باز جوید روزگار وصل خویش

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *