بادوم ختائی / پای ثابت چائی مردم کردشولی

بادوم ختائی / پای ثابت چائی مردم کردشولی

مرحوم برات خشنود کردشولی –مرد مهربانی که فراموش شدنی نیست

اون وقتها که عشایر از گرمسیر می آمدند وما به خانه اقوام می رفتیم منتظر سوغاتی هایشان بودیم وحسابی هم کیف می کردیم وقتی عمه  خدابیامرز از گرمسیر که می آمد یادیگر زنان قوم وخویش منتظر بودیم بروند سر خورجین برایمان خرک –خسمک – بیاورند آخ که چه مزه وطعمی داشتند ویا پاکت چای باروتی گلابی –ووقتی چای دم می کردند چای آب تنگ ده چه مزه ای داشت با بو و طعم خاصش، می پرسیدیم این چای چرا مزه دیگری دارد خدابیامرزد مشهدی زیبنده می گفت بادوم ختائیه و من عاشق طعم ومزه این چای بودم وحالا برام شده عادت وبیشتر باچای بادوم ختائی می خورم وهر وقت هم می خورم یادی وقرائت فاتحه ای برای آن مهربانانی که دیگر در بین مانیستند وکسی هم جایگزین مهربانی هایشان نشده .این بادوم ختائی که مردمان قدیمی کردشولی یک پای ثابت چائی شان بود چیست؟

 

بادام ختائی یا بادیان رومی (ختائی)

انیسون که آن را بادیان رومی و رازیانه ی رومی نیز می‌ نامند، گیاهی است با دانه‌ های بسیار معطر. انیسون از تیره ی چتریان است و با دانه‌ هایی سبز رنگ، گلابی شکل و کوچک که قسمت فوقانی آن نوک تیز بوده و پنج خط برجسته (ده شیار) بر روی آن کاملاً مشهود است، دیده می شود.

انیسون گیاهی است یک ساله به ارتفاع حدود نیم متر، دارای سه نوع برگ قلبی شکل (مدور) در قاعده ی ساقه، برگ های مرکب از ۳ تا ۵ برگچه ی نوک تیز در وسط ساقه و برگ های سه قسمتی با تقسیمات باریک در بالای ساقه. این گیاه دارای گل های کوچک و سفید رنگ است که به صورت گل آذین چتر مرکب می باشند.

 

میوه ی آن کوچک و تقریبا گلابی شکل است و بوی معطر و مطبوع دارد. قسمت مورد استفاده ی گیاه، میوه ی آن می باشد که بهترین زمان برداشت، ماه های مرداد و شهریور می باشد.

همان طور که ذکر شد؛ میوه‌ های آن از دو بخش گلابی شکل تشکیل شده است که هر بخش آن دارای قسمت بیرونی سبز و قسمت داخلی کمی تیره ‌است و بویی تند و معطر دارد.

منبع:

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

  1. bmzaei436 گفت:

    این گیاه را از عطاری می خریم ومی کوبیم ودر چای می ریزیم خیلی خوشمزه وخوش طعم می شود -نوش جان

  2. ناشناس گفت:

    ممنون خیلی زیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *