شهید تورج (سردار) شهوند / طایفه کردشولی

 شهید تورج (سردار) شهوند / اولین شهید بزرگوار طایفه کردشولی

روز سوم خرداد هرسال روزی حساس و مهم برای ملت ایران هست واین روز مصادف با آزاد سازی خرمضهر از چنگال بعثیون اشعال گر می باشذ و در راه آزاد سازس خرمشهر از اسارت دشمن متجاوز شهدای عزیز و گرانقدری تقدیم این آب وخاک شده که یاد و نامشان باقی وجاودان خواهد ماند .

    یکی از این شهیدان بزرگوار تورج (سردار) شهوند فرزند برومند وباارزش مرحوم عزیزخان شهوند از کردشولی های ارباب دار  می باشد که در عملیات آزادسازی خرمشهر به فیض عظمای شهادت رسید ویاد این شهید والامقام  وکلیه شهدای ارزشمند که در راه دفاع از دین وخاک وناموس این مملکت به شهادت رسیدند گرامی باد.

زندگینامه شهید بزرگوارتورج شهوند

 شهید تورج شهوند  در پانزدهم خرداد سال ۱۳۳۹ در خانواده ای عشایر از  «طایفه ی کردشولی» و «تیره ی ارباب دار» در سیاه چادرهای عشایری ،  استان فارس چشم به دنیا گشود که نامش را «سردار» (شناسنامه تورج)نهادند. تا پایان دوران ابتدایی  در مدارس عشایر سیار که همراه با ایل کوچ می کرد با موفقیت به پایان رسانید. در دوران نوجوانی با فوت پدر روزهای سخت و دشواری را سپری کرد. مادرش که از شیرزنان عشایر بود، با وجود مشکلات  بزرگی که در کوچ ،که سد راه آنان بود حاضر نشد فرزندش از درس و مدرسه  بگیرد و او را برای ادامه تحصیل به «سعادت شهر» فرستاد. دوران راهنمایی را در «مدرسه ی خشایار» ـ ابوذر ـ با موفقیت به پایان رسانید و چون علاقه مند به رشته ی فنی بود دوران متوسطه را در هنرستان صنعتی شهرستان «اقلید»مشغول تحصیل شد.وپس از گرفتن دیپلم به خدمت مقدس سربازی اعزام شد وسپس برای دفاع از میهن و کشور به جبهه های دفاع اعزام شد.

ازسمت چپ -مرحوم عزیز خان شهوند (پدر بزرگوارشهید شهوند)- مرحوم میرزاقلی مروت مرد تکرار نشدنی کردشولی-مرحوم حسین قلی عاشوری -حاج کریم رضائی کردشولی خدا حفظ شان کند

مادر بسیار بزرگوار ومهربان شهید شهوند- مرحومه حاج ایران کاظمی

شهید تورج(سردار) شهوند

تهیه وتنظیم -بهرام میرزائی -وبلاگ طایفه کردشولی در یک نگاه

kordsholiha.persianblog.ir/

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. ناشناس گفت:

    یاد بزرگوارانی که جاودانه خواهند ماند همیشه گرامی باد ویاد کردن از این عزیزان کمتر از کار بزرگ آنها نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *