فراخوان بسیجیان / پایگاه شهید دستغیب سنو

فراخوانی بسیجیان پایگاه شهید دستغیب سنو

به گزارش  خبر نگارباشگاه کشاورزان جوان روستای سنو فراخوان گردان پایگاه محور حوزه امام سجاد (ع)کاخک ، با هدف ارتقاء سطح حفاظت اطلاعات، دانش پدافندی ،تیراندازی لیزری و آشنایی با مباحث عقیدتی، روز پنچ شنبه  ساعت ۱۶ الی ۲۳  با حضور برادران  بسیجی روستای سنو و جناب اقای پوررضا فرمانده حوزه امام سجاد(ع) کاخک و جناب سرهنگ ابراهیم زاده ریس ناحیه مقاومت بسیج شهرستان گناباد برگزار شد.

این مراسم با غبار روبری گلزار شهدا اغازشد و در ادامه کلاسهای اموزشی در محل مهدیه روستا برگزار گردید .

در ابتدا این مراسم ایتدا غلامرضا علیخانی مسول عملیات پایگاه شهید دستغیب سنو ضمن خوش امد گویی برنامه های این فراخوان را اعلام نمود .سپس فرمانده حوزه امام سجاد جناب سرگرد  پور رضا بسیجیان را به شیوه نظام جمع دسته بندی کرد و به موضوعات مهم روز ائم از مذاکرات،بصیرت و ولایتمداری پرداخت . در ادامه فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج

جناب سرهنگ ابراهیم زاده  در این مراسم، ولایت مداری را مهمترین ویژگی یک بسیجی دانست و افزود: حضرت ابوالفضل(ع) دارای دو ویژگی منحصر بفرد بود. یکی ایمان به خدا و دیگری ولایت مداری. به همین دلیل در کربلا زمانیکه شمر برای ایشان امان نامه فرستاد، حضرت فرمودند: امان الله خیر من امانک.

وی همچنین با اشاره به تفسیر آیه "و تواصوا بالحق" از بسیجیان خواست تا تنها خود به جلسات حلقه صالحین نیایند و افراد دیگر به ویژه کسانی که بسیجی نیستند را همراه خود بیاورند. چون وقتی دفعات امربه معروف زیاد شود، تاثیر آن بالاخره در انسان نفوذ می کند، تواصوا به حق هم همینطور است و گاهی همین بدیهیات می تواند یک انسان را نجات دهد .کلاسهای اموزشی تا نماز مغرب و عشا ادامه داشت و بسیجیان بعد از نماز مغرب و عشا در یک پیاده روی و اردوی عملی به ستون دو در مسیر راه موسیرز وتا محل تنگل سنو شبیه سازی مناطق جنگی در شب( خشم شب ) از جمله تیر اندازی و انفجارات انجام شد  

گفتنی است در طی این دوره، برادران بسیجی  با مباحث حفاظتی و پدافند غیر عامل و مباحث عقیدتی،کمکهای اولیه.تیراندازی لیزری توسط مربیان علی اکبری.خواجه پور و ظریفی آشنا شدند.

ارسال خبر:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *