دشت گل های آفتابگردان / کالپوش شاهرود

دشت گل های آفتابگردان / کالپوش شاهرود

وقتی چشممون به دو سه روز تعطیلی پشت سر هم توی تقویم میخوره بدون شک اولین چیزی که به ذهنمون می رسه رفتن به مسافرت و خلاص شدن از استرس و اضطراب زندگی مدرن امروزی است. اما شاید به دلیل ترافیک و شلوغی از رفتن به مسافرت های چند روزه پشیمون بشیم، اما نظرتون راجع به رفتن به مسافرت های یک روزه چیه؟

با این کار هم می تونید آب و هوایی عوض کنید، هم با جاذبه های گردشگری اطراف آشنا بشید و هم از تعطیلاتتون بهره بردید. به این منظور قصد معرفی جاذبه های گردشگری اطراف دامغان رو داریم که به کمک اون بتونید برای یک سفر کوتاه یه روزه آماده بشید. پس هرهفته همراه با ما باشید و از تجربیات خود برای باقی دوستان بگید.

دشت آفتابگردان در منطقه کالپوش یکی از جاذبه‌های گردشگری شهرستان شاهرود است. با فرا رسیدن شهریور ماه میلیون‌ها گل آفتابگردان در دشت‌های مخملین کالپوش شاهرود شکفته می‌ شوند و مناظر بدیع و بی‌نظیری در این منطقه خلق می‌کنند که چشم هر بیننده‌ای مسحور زیبایی آن‌ها می‌شود. دشت آفتابگردان کالپوش در ۲۲۰ کیلومتری شمال شرق شاهرود قرار دارد.

این منطقه سرسبز و جنگلی با بارندگی کافی و اراضی بسیار مستعد برای کشاورزی و جنگل‌کاری، در مجاورت با پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق و پارک ملی گلستان، از موقعیت ممتاز گردشگری بسیار جالبی برخوردار است. آنچه این دشت را از نمونه‌های مشابه متمایز ساخته و از ویژگی‌ های بارز آن محسوب می‌شود ، سطوح زیر کشت آن است که برخلاف دیگر مزارع آفتابگردان که در زمین‌ های هموار دیده می‌شود ، در اینجا در دشت‌ های ناهموار و تپه‌های آبشارگونه است که تمایز رنگی بی‌ نظیری را خلق می‌کند . کاشت آفتابگردان در این منطقه در اوایل بهار به صورت دیم و آبی است و انواع مختلف آن را شامل می‌شود که از گونه‌‌های ژنتیکی جدید آن، انواع پا کوتاه و درشت دانه را می‌توان نام برد. گیاه آفتابگردان در اکثر نقاط دنیا کشت شده و از تخم آفتابگردان روغنی گرفته می‌شود که اشباع نشده است و برای پخت و پز مناسب است.

از دیگر نقاط زیبای این منطقه دشت شقایق‌ها می‌باشد . نمایش منحصر به فرد گل‌های شقایق در منطقه از بیستم اردیبهشت ماه تا پایان خرداد جلوه زیبایی به ناحیه سرسبز کالپوش می‌بخشد و گردشگران بسیاری را به این منطقه جلب می‌کند. همه ساله در همین خصوص جشنواره دشت شقایق و کُشتی محلی در منطقه کالپوش برپا می‌شود. مسیر دسترسی به این منطقه به این گونه است که پس از طی ۶۰ کیلومتر از مسیر شاهرود- مشهد با رسیدن به شهر میامی، به سمت شمال تغییر مسیر داده که در نهایت به این منطقه منتهی می‌شود.

دشت_گل_آفتابگردان_شاهرود_کالپوش_سمنان_گردشگری_2_.jpg (500×323)

دشت_گل_آفتابگردان_شاهرود_کالپوش_سمنان_گردشگری_3_.jpg (500×375)

دشت_گل_آفتابگردان_شاهرود_کالپوش_سمنان_گردشگری_4_.jpg (500×300)

دشت_گل_آفتابگردان_شاهرود_کالپوش_سمنان_گردشگری_5_.jpg (500×332)

دشت_گل_آفتابگردان_شاهرود_کالپوش_سمنان_گردشگری_6_.jpg (500×331)

دشت_گل_آفتابگردان_شاهرود_کالپوش_سمنان_گردشگری_7_.jpg (500×281)

دشت_گل_آفتابگردان_شاهرود_کالپوش_سمنان_گردشگری_8_.jpg (500×317)

دشت_گل_آفتابگردان_شاهرود_کالپوش_سمنان_گردشگری_9_.jpg (500×375)

دشت_گل_آفتابگردان_شاهرود_کالپوش_سمنان_گردشگری_10_.jpg (614×461)

دشت_گل_آفتابگردان_شاهرود_کالپوش_سمنان_گردشگری_11_.jpg (600×400)

دشت_گل_آفتابگردان_شاهرود_کالپوش_سمنان_گردشگری_12_.jpg (600×418)

منبع:

todarvar.com/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *