حسن قلی پور خطیر / مرد موفق باغدشتی

حسن قلی پور خطیر / مرد موفق باغدشتی

حسن قلی پور خطیر مدیر سایت خبر خوان قطره، متولد ۱۳۵۷ در شهرستان قائمشهر، روستای باغدشت است.

 

به گزارش باغدشت نیوز -او کارشناسی مهندسی برق از دانشگاه صنعت نفت و همچنین کارشناسی ارشد مهندسی برق کنترل را از دانشگاه تربیت مدرس اخذ کرده است.گفتگویی با وی انجام دادیم.

 W7fT1.jpg777777.jpg

باغدشت نیوز:فکر راه اندازی سایت و در اصل موتور خبرخوان قطره از چه زمانی به ذهنتان رسید؟

یادم می آید در سال ۱۳۸۵ که به دنبال خرید سیم کارت موبایل بودم-آن سالها مانند امروز سیم کارت به فور یافت نمی شد-. هر روز به سایت ها ، خبرگزاری ها و روزنامه ها سر می زدم تا قیمت سیم کارت را بدانم.
همان زمان بود که به فکرم رسید سایتی راه اندازی کنم تا که بتوان به وسیله آن به اغلب خبرگزاریها و سایت های خبری را یکجا جستجو کرد. البته آن زمان نبود زبان فارسی برای بخش خبر گوگل هم مزید بر علت شد تا در راه اندازی قطره مصمم تر شوم.

باغدشت نیوز:قبل از آن سایت یا سایتهایی داشتید؟

تا قبل از "قطره"یک سایت برای زلزله زدگان بم ایجاد کرده بودم تا اطلاعات کشته ها و مجروحین در آن قرار گیرد. یکی دو سایت کوچک هم بود که البته به سرانجامی نرسید.

باغدشت نیوز:آیا الان فقط قطره را دارید؟

نه. الان سایت خبری هم طراحی می کنم. سامانه تحریره خبر افزار khabarafzar.ir. تقریبا ۷۰-۸۰ سایت خبری هم طراحی کرده ام.

باغدشت نیوز:سایت پربیننده ای مانند قطره حتما دردسرهای خاص خود را دارد. درست است؟

بحث اصلی در سایت های پربازید، سرور و نگهداری آن هست. الان با داشتن چند سرور اختصاصی برای سایت قطره و همینطور حجم بالای اطلاعات، نگهداری آن سخت شده است.

باغدشت نیوز:زمانی می خواستید "قطره" را بفروشید چرا؟

قصد فروش نداشتم.فقط یک شریک داشتم که قرار شد از من جدا شود. بدنبال پیدا کردن قیمت برای آن بودیم. که بعدا با تفاهم دو طرفه از هم جدا شدیم.

باغدشت نیوز:راه اندازی قطره بیشتر جنبه مالی داشت یا علاقه شما به فضای مجازی؟

از اول بیشتر علاقه بود که در زمان بیکاری دنبال می شد. من آن زمان در مرکز تحقیقات مخابرات بخش راه اندازی خطوط پرسرعت اینترنتی، تحقیق می کردم.
آن سالها شبها بر روی "قطره" کار می کردم. تا دو سه سال اول هم خبری از درآمد نبود. از جیب هزینه می کردم. بعد از دو، سه سال کم کم به فکر درآمدزایی از "قطره" افتادم.

 K9uP5.jpg880000.jpg

www.ghatreh.com/

باغدشت نیوز:آیا "قطره" برای شما درآمد خوبی دارد؟

بد نیست. ولی مشکل اصلی بحث تبلیغات در سایت های فارسی است که بیشتر جاها واسطه ای هست. برای همین در زمینه تبلیغات از سایت های دیگر خیلی عقب هستیم.

باغدشت نیوز:پس از سایتهای خبرخوان مطرحی مانند قطره، شهر خبر، ویستا،خبرفارسی و البته خبرپو سایتهایی زیادی در این زمینه ایجاد شد اما هیچ کدام نتوانستند و نتوانسته اند به موفقیت برسند. چرا؟ آیا از این نظر چنین سایتهای خبرخوانی به مرز اشباع نرسیده ایم؟

معتقدم در حال حاضرچهار تا پنج عدد از این سایت های خبرخوان کافی هستند. برخی دوستان شروع به راه اندازی سایت خبرخوان می کنند و برای آن هزینه می کنند وبعد از چند وقتی بازدهی خاصی از آن نمی گیرند نتیجه این که دلسرد می شوند و کارشان را نیمه کاره رها می کنند.
تاکنون به جز چند سایت خبرخوانی که شما هم از آن نام بردید بقیه سرانجام موفقی نداشته است.

منبع:

baghdashtnews.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *