روزگار سخت / روستای هَندَوری در بندپی شرقی

روزگار سخت این نوجوان را شیرین نمائیم

روزگار سخت محمد ۱۴ ساله با یک پا و بیماری سرطان

محمد ۱۴ ساله است و اهل یکی از روستاهای محروم بندپی. او به خاطر بیماری سرطان یک پای خود را از دست داد و حالا برای عمل پیوند پا، به یاری مردم نوعدوست نیازمند است. به محمد کمک کنیم.

سایت بندپی – سرطان بیماری است که این روزها زن و مرد، از کودک، نوجوان، جوان و پیر ممکن است درگیر این بیماری شوند. اپیدمی سرطان خطری است که افراد بسیاری را تهدید می‌کند.

محمد، نوجوان ۱۴ ساله ساکن روستای «هَندَوری» در بندپی شرقی است.

محمد که باید مانند دیگر هم‌ سن و سال‌ های خود با دو پا به ‌دنبال بازی و شیطنت‌های پسرانه در این سن باشد، به ‌دلیل ابتلا به سرطان، روزگار دیگری می‌گذراند.

Mohammad Alt 01

سال گذشته یک پزشک عمومی، سرطان محمد را تشخیص داد و از آن زمان، زندگی این پسربچه روستایی، دستخوش تغییراتی شد که شاید تحمل این سختی‌ ها برای فردی در این سن، بسیار سخت باشد.

در پای محمد توموری رشد کرد و هر روز بزرگ‌تر شد و بنا به تشخیص پزشکان، پای محمد باید قطع می‌شد تا سلول‌های سرطانی به دیگر نقاط بدن او سرایت نکند.

حدود ۱۱ ماه قبل، محمد تن به عمل جراحی سپرد و دیگر نتوانست فوتبال بازی کند، محمد یک سال به شیمی‌درمانی مشغول بود، شش ماه قبل از عمل و شش ماه بعد از عمل؛ خانواده محمد که از قشر کارگر هستند تاکنون ۴۰ میلیون تومان هزینه کرده‌اند تا فرزندشان زنده بماند، مبلغی وام دریافت کرده‌اند و مبلغی را هم از اهالی روستای محروم «هَندَوری» قرض گرفته‌اند.

Mohammad Alt 02

اکنون محمد نیازمند کمک است تا عمل پیوند پا انجام دهد، شاید این بیماری موجب شده که محمد سودای پزشک شدن در سر دارد تا به بیماران کمک کند.

محل مدرسه محمد از رودخانه‌ای می‌گذرد که پل ندارد و محمد و هم‌کلاسی‌هایش برای رفتن به مدرسه از این رودخانه عبور می‌کنند که خطرات بسیاری دارد.

Mohammad Alt 03

حسن علی‌تبار، استاد موسیقی محمد است که بعد از مطلع شدن از عمل جراحی محمد، به سراغ او رفته و آموزش سنتور را آغاز کرده است.

وی که متحیر از استعداد محمد در آموزش سنتور است گفت: محمد با حدود دو تا سه ماه آموزش به اندازه‌ای پیشرفت داشت که تصور می‌کنید یک سال است آموزش سنتور را آغاز کرده است. در حالی که محمد ابتدا روحیه خوبی نداشت و از قطع پا، ناراحت بود، اما کم‌کم روحیه او تغییر یافته و به زندگی امید پیدا کرد.

Mohammad Alt 04

محمد امسال در روز عاشورا و در عزای امام حسین(ع) طبل‌نوازی هم کرده و بهبود وضعیت جسمی خود را از سالار شهیدان طلب کرده است.

Mohammad Alt 6

محمد در روستای دورافتاده‌ای زندگی می‌کند که خانه ی آنها در کنار رودخانه قرار دارد و سیل تاکنون سه بار به این خانواده آسیب وارد کرده است.

این گزارش وسیله‌ای است تا صدای محمد را به گوش مردم برسانیم و با هم کمک کنیم تا او به روزهای خوش زندگی اش بازگردد.

برای کمک به محمد، لطفا وجوه خود را به شماره کارت بانک ملی ۶۰۳۷۹۹۷۱۱۰۲۳۹۹۱۱ و یا شماره حساب بانک ملی ۰۳۴۷۱۲۹۱۰۳۰۰۷ به ‌نام علی‌تبار (پدر محمد) بپردازید.

این گزارش در خبرگزاری فارس، سایت مازندنومه و برخی رسانه های استانی منتشر شده است.

Mohammad Alt 05

منبع:
www.bandpay.ir/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *