روستای سنگرزه و انجلسی / بندپی بابل

روستای سنگرزه و انجلسی / بندپی بابل

روستای سنگرزه و انجلسی دو روستایی هستند که در حد فاصل بخش بابلکنار و بخش بندپی شرقی قرار دارند.معرفی و عکسهای روستا را در ادامه نوشته مشاهده کنید.

سایت بندپی – سنگریزه و انجلسی نام دو روستایی است که در حد فاصل بخش بابلکنار و بخش بندپی شرقی قرار دارند.

این روستاها با تعداد ۳۰ خانوار و جمعیت تقریبی ۱۳۰ نفر از سمت شرق به بخش بابلکنار و از سمت غرب به بخش بندپی شرقی متصل هستند.

روستای سنگرزه و انجلسی در مجاورت با روستاهایی همچون شاهزاده رضا، بلکرون و هلی کتی قرار گرفته اند. روستای سنگریزه و انجلسی یکی از راه های ارتباطی دام داران به مراتع ییلاقی و کوهستانی منطقه است. 

روستای سنگرزه و انجلسی

اهالی این روستا بیشتر از طایفه کبودتبار هستند که سایر طوایف بندپی هم در این روستا سکونت دارند که شغل آنها بیشتر در زمینه های دامپروری و کشاورزی است.

سنگریزه و انجلسی دو روستای جدا است اما به علت تعداد کم خانوار و جمعیت ساکن دائمی روستای انجلسی توسط یک مجمع شورا اداره می شود.

روستای سنگرزه و انجلسی

این روستا امکاناتی از قبیل جاده آسفالته، برق و مدرسه را داراست اما مردمان این منطقه سال هایی است که با یک مشکل جدی دست و پنجه نرم می کنند.

زباله هایی که از شهرداری بخشهای چندگانه شهرستان بابل در این منطقه تخلیه می شوند، علاوه بر تولید بوی نامطبوع در فصول مختلف سال و بخصوص سرازیر شدن شیرابه های آن در فصل پاییز، جدا از مشکل آب آشامیدنی از مشکلات اصلی اهالی این محل به شمار می آیند.

– معرفی و عکس : یاسر ملانژاد

روستای سنگرزه و انجلسی روستای سنگرزه و انجلسی روستای سنگرزه و انجلسی روستای سنگرزه و انجلسی روستای سنگرزه و انجلسی روستای سنگرزه و انجلسی روستای سنگرزه و انجلسی روستای سنگرزه و انجلسی روستای سنگرزه و انجلسی روستای سنگرزه و انجلسی روستای سنگرزه و انجلسی

منبع:
www.bandpay.ir/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *