افتتاح خانه بهداشت / روستای تاریخی ریاب گناب

افتتاح خانه بهداشت / روستای تاریخی ریاب گناباد

همزمان با هشتمین روز از گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر، خانه بهداشت روستای ریاب با حضور نماینده مردم شهرستانهای گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، اعضای هیأت رئیسه دانشگاه و جمعی از مسئولین و اهالی روستا افتتاح شد.

به گزارش وب‌دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در مراسم افتتاح این خانه بهداشت که به همت خیرین و با همکاری معاونت بهداشت دانشگاه احداث شده است گفت: برای احداث این خانه بهداشت، بیش از یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

دکتر رضا احمدی افزود: از این مبلغ،  300 میلیون ریال توسط مهندس خلیل ملک فخرا، ۳۵۰ میلیون ریال توسط خیرین محترم خانواده مرحوم میرمعزی، حاج محمود هوشمند، رجبعلی حاجیان و حاج علی حکمت، ۲۵۰ میلیون ریال توسط مجمع خیرین سلامت و ۲۰۰ میلیون ریال توسط معاونت بهداشت دانشگاه تامین شده است.
وی با بیان اینکه مبلغ ۸۰ میلیون ریال هم برای تجهیز این خانه بهداشت از سوی معاونت بهداشت دانشگاه هزینه شده است، افزود: زمین این خانه بهداشت نیز با مساحت ۴۱۰ متر مربع و ارزش تقریبی ۸۰۰ میلیون ریال توسط خیر محترم، آقای رضا ایرانی اهدا شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد هم در حاشیه مراسم افتتاح این خانه بهداشت با اشاره به بافت تاریخی روستای ریاب و بازدید گردشگران از این روستا، بر لزوم ارائه خدمات با کیفیت سلامت تاکید و اظهار کرد: در این خانه بهداشت، خدمات سلامت مرتبط با گروه‌های سنی مختلف به مردم ارائه می‌شود.

دکتر علی عالمی با اشاره به جمعیت ۷۵۰ نفری روستای ریاب ابراز کرد: این روستا یکی از روستاهای قدیمی شهرستان گناباد است که ۱۵درصد جمعیت آن بالای ۶۰ سال سن دارند.

وی با تاکید بر لزوم ارائه آموزش‌های سلامت برای گروه‌های سنی مختلف، تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های این خانه بهداشت به نسبت سایر خانه‌های بهداشت، افزایش زیربنای آن و اضافه شدن یک سالن برای برگزاری کلاس‌های آموزشی است که امیدواریم با فراهم شدن بستر مناسب آموزش، شاهد ارتقای کمی و کیفی آموزش‌های ارائه شده در این خانه بهداشت برای جمعیت تحت پوشش باشیم.

یادآور می‌شود، عملیات اجرایی این پروژه، همزمان با هفته دولت سال۹۳ آغاز شد.

تصاویر بیشتر در ادامه مطلب

منبع: سایت خبری دانشگاه علوم پزشکی گناباد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *