عبور دانش آموزان از رودخانه / بیل مکانیکی

دانش آموزان مدرسه ابتدایی روستای شاهزاده رضا (امامزاده رضا) بخش بندپی شرقی

عبور دانش آموزان از رودخانه با بیل مکانیکی / بابل

سایت بندپی – دانش آموزان مدرسه ابتدایی شاهزاده رضا بخش بندپی شرقی در روز سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵ با سوار شدن بر بیل مکانیکی از رودخانه عبور و در کلاس درس شرکت کردند.

تعدادی از دانش آموزان مدرسه ابتدایی منطقه بندپی شرقی برای رفتن به مدرسه با سوار شدن بر روی بیل مکانیکی از رودخانه عبور کردند تا بتوانند در کلاس درس شرکت کنند. عکسی که روز سه شنبه به سرعت در فضای مجازی پخش شد و کل ایران آن را دید.

مدرسه شاهزاده رضا دانش آموزان روستاهای بلکرون، سنگریزه، شالیکش، انجلیسی و فرارودبار را زیر پوشش تحصیلی دارد که از تعداد بیش از ۳۰ دانش آموز روستای شاهزاده رضا، محل سکونت ۱۰ دانش آموز؛ آن سوی رودخانه است.

Shahzade Reza - 13950117 - 1

به علت بارش شدید باران در روزهای پایانی هفته گذشته و طغیانی بودن رودخانه ای که از کناره ی روستای شاهزاده رضا می گذرد، پل کوچکی که در روی آب بنا شده بود تخریب شد که با تخریب این پل کوچک و موقت؛ دانش آموزان برای رفتن به مدرسه خود به مشکل جدی برخورد کردند.

عملیات ساخت پل مواصلاتی روستای شاهزاده رضا که در مسیر بندپی و بابلکنار قرار دارد، چندین سال پیش (در حدود سال ۱۳۸۶) آغاز شد و بعد از گذشت مدتی از حرکت باز ایستاد و هم اکنون سال هاست به حال خود رها شده است.

با توجه به عدم تکمیل پروژه ساخت پل اصلی و طغیانی بودن رودخانه، پل کوچک و غیر استانداردی که برای تردد اهالی بر روی رودخانه بنا شده در پی وقوع سیلاب ها تخریب می شود.

Shahzade Reza - 13950117 - 2

آخرین بار سال گذشته این پل بر اثر وقوع سیلاب تخریب شد و در روز ۱۳ فروردین امسال نیز به علت بارش فراوان تخریب شد که همین امر موجب شد تردد برای دانش آموزان دشوار شود.

دانش آموزان در روزهای اخیر با کاهش سطح آب رودخانه از داخل آب عبور می کردند تا به مدرسه برسند که با شروع بارش و افزایش آب رودخانه امکان تردد برای آن ها وجود نداشته و با بیل مکانیکی از رودخانه گذر کردند.

انتظار می رود مسئولین بخش و شهرستان با نگاهی دلسوزانه تر و جدی تر نسب به تکمیل این پروژه اقدام نمایند تا اتمام این پروژه موجب عبور و مرور بهتر و امن تر  دانش آموزان و اهالی این روستاها شود.

Shahzade Reza - 13950117 - 3

گزارشی از پل نیمه کاره روستای شاهزاده رضا (امامزاده رضا ) در تاریخ ۵ آذرماه ۱۳۹۵ در سایت بندپی منتشر شد که از این لینک می توانید مشاهده کنید. / عکسهایی از رودخانه و پل نیمه کاره

IMG_0108IMG_0109IMG_0106IMG_0095IMG_0111

منبع:

www.bandpay.ir

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *