جشن پدران آسمانی / امامزاده عبدالله اطرب نکا

جشن پدران آسمانی / امامزاده عبدالله اطرب نکا

 

در سالروز میلاد اولین کوکب آسمان امام و ولایت حضرت امیرالمومنین علی ابن ابی طالب (ع) جشن بزرگ پدران آسمانی در آستان مبارکه امامزاده عبدالله اطرب نکا با حضور همسران، فرزندان، پدران و مادران معظم شهدا برگزارشد.
امام جمعه شهرستان نکا در این مراسم با اشاره به سیره بزرگ مرد تاریخ اسلام ،وصی و جانشین نبی مکرم اسلام (ص) خدا رو شکر میکنیم که علی شناس علی دوست  شدیم و تلاش  نمائیم  علی گرا باشیم.
آیت الله  محمدباقر محمدی لائینی درادامه با گرامیداشت یاد پدران و مادرانی که ما را در مسیر علی پرورش دادند خاطر نشان کرد : باید در برابر خانواده های معظم شهدا با خضوع و خشوع رفتار کرد.
امام جمعه نکا تصریح داد:شهدا خود به جانان رسیدند و برای امنیت و آسایش از اینجا پر کشیدند.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود به سیره امام اول مسلمین اشاره کرد و گفت : بر ارزش جهاد علی فرشتگان افتخار میکنند و شهدای ما نیز در این مسیر قرار داشتند دست از جهاد نکشیدند و ایستادند.و مقاومت کردند و اگر نبودند شهیدان آثاری از دین نبود. افتخاری بزرگتر از این برای خانواده شهدا نیست .
لائینی در ادامه گفت : علی ایثار و حماسه علم و عدالت داشت بشریت بیش از همه نیاز به عدالت دارند .

او یاد آور شد :بچه شیعه ها اهل عدالت می باشنداهل دزدی اختلاس نباید باشند.چرا باید چیزی به نام فساد اداری داشته باشیم.

احمد اسدی طوسی مدیر بنیاد شهید و ایثارگران انقلاب اسلامی شهرستان نکا در این مراسم گفت:این برنامه تجدید میثاق با اول مظلوم تاریخ امام علی و نیز تجلیل ازایثارگری پدران آسمانی شهدا برگزار شد.
او گفت: افتخار شیعه است که مثل علی امامی دارد برخود می بالد .
رئیس بنیاد شهید نکا یاد آور شد :تکلیفمان پیروی و اشاعه فرهنگ ناب علوی و فاطمی و نیز فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

داناپور از پدران شهدای  بخش هزار جریب نکا نیز در این مراسم  با اشاره به اینکه  در سال ۶۰ هدیه یی تقدیم انقلاب کردو هزار است هفت پسر دیگر خود راه فدای اسلام نمایم به قرائیت اشعاری زیبا در رسای مولی الموحدین  امیر المومنین پرداخت .

در پایان این مراسم به صورت نمادین از ۱۲ نفر از خانواده های معظم شهدا هدیه یی برسم یادبود اهدا شدودر ادامه نیز به تمای خانواده شهدای شرکت کننده در این مراسم هدایای  اهدای شده است. همچنین  یاد آور می گردد در ادامه این مراسم گلزار شهدای  اطرب و بهزاد کلا  عطر  افشانی شد .

منبع:

nikakhabar.ir/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *