روستای غنی آباد / بشرویه / خراسان جنوبی

سایتها و وبلاگهای روستای غنی آباد
شهرستان بشرویه / استان خراسان جنوبی
www.ghaniabad.blogfa.com/

قدمت این روستا به بیش از ۴۰۰ سال می رسد  غنی آباد همچون دیگر روستاها وشهرهای آن زمان بعلت نبود امنیت با ایجاد حصا ربلند وعریض در اطراف خانه های مسکونی دارای قلعه ای است که دراثر مرور زمان وزلزله وسیل وعوامل دیگر جوی کم کم رو به تخریب گذاشته است ومردم نیز که کم کم امنیت را احساس نمودند به خارج از قلعه رو آوردند وخانه های گلی را ساختند .

 مهمترین عامل نامگذاری این روستا به غنی آباد داشتن دشت وسیع با خاک حاصل خیز و آب فراوان قنات روستا که از فاصله  15km غرب روستا واز دامنه کوه جاری می شود بوده است . گندم و جالیز غنی آباد از قدیم الایام مشهور ومعروف بوده وعلاوه بر شهر بشرویه به شهرهای اطراف صادر می گردیده است .

غنی آباد در بدو پیروزی انقلاب اسلامی حدود ۲۵۰ نفر جمعیت داشته که به دلیل منابع آب زیر زمینی فراوان در این دشت پس از پیروزی انقلاب اسلامی مورد توجه قرار گرفت وبا واگذاری زمین توسط هیئت ۷ نفره وامور اراضی به مردم بیش از ۲۵ حلقه چاه عمیق در این منطقه حفر گردیده است ومهاجرت روستائیان اطراف به سمت این روستا آغاز شد وکم کم جمعیت روستا افزایش چشمگیری پیدا نمود که طبق سرشماری سال ۱۳۷۵ جمعیت به ۶۸۰ نفر رسید ورشد جمعیت همچنان سرعت یافت تا اینکه در فاصله سالهای ۷۵ تا ۸۵ جمعیت روستا به ۱۱۴۰ نفر افزایش یافت . در حال حاضر این روستا با ۳۵۵ خانوار و ۱۴۵۰ نفر جمعیت دارد . شغل اصلی مردم کشاورزی ودامپروری است که ۹۵% جمعیت روستا را تشکیل می دهد .مساحت غنی آباد ۳۰۰/۰۰۰ متر مربع می باشد.


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *