رونمایی از کتاب شعر گویا / نبض باران

رونمایی از کتاب شعر گویای “نبض باران”
اثر محمد مهدی حسن پور بریجانی

از کتاب شعر گویای “نبض باران” اثر هنری و نظم “محمد مهدی حسن پور بریجانی” دانش آموز دبیرستان تیزهوشان حاج ابوطالب باقری که در خرداد ٩۵ فارق التحصیل گشت به عنوان اثر برگزیده کشوری هجدهمین جشنواره جوان خوارزمی در آغاز سال تحصیلی جدید رو نمایی شد.
مراسم رونمایی از نبض باران درسوم مهر،هم زمان با آغازسال تحصیلی ٩۶-٩۵ و در مراسم بازگشایی مدارس که با حضور مسئولین شهرستان و متولیان تعلیم و تربیت صبح امروز درمدرسه شهیدچمران شهرستان نکا برگزار شد .
img_3708
این اثر نوین که حاوی شعر های سپید این دانش آموز جوان نکایی است با انتخاب در رقابت های سطح استان به مرحله کشوری جوان خوارزمی راه یافته و جزو آثار برتر این جشنواره انتخاب گردید.
محمد مهدی حسن پور بریجانی جوان هجده ساله نکایی در گفتگو با پایگاه تحلیلی خبری شرق مازندران( نیکاخبر )در این رابطه گفت:dscn0283

dscn0268
این اثر با اتکا به درونیات و فطریات انسان در نگاه به نعمت های خدا و باران که رحمت لا یزال اوست پدید آمده و قابل استفاده برای تمامی گروه های سنی می باشد.
حسن پور بریجانی افزود: ویژگی برتر در چاپ و طبع این مجموعه شعری امکان گویا بودن ان است.
وی در این زمینه خاطر نشان کرد: تکنولوژی به کار گرفته شده در این اثر استفاده از رمزینه زود پاسخ می باشد که استفاده از آن بسیار آسان، سریع و در دسترس است و بدون هیچ هزینه اضافی قابلیت گویا شدن به متن شعر را با صدای سراینده نظم دارد.
برگزیده جشنواره خوارزمی در توضیح اثر خود ادامه داد:
زیل هر قطعه شعر چاپ شده بارکدی مربع شکل به چاپ رسیده که با اسکن آن به وسیله ی گوشی های هوشمند، می توان شعر سروده شده را با صدای این جانب شنید.%d8%b5%d8%ab%d8%b5
این شاعر جوان تاکید کرد:
استفاده از این تکنولوژی در آثار چاپی، به ویژه شعر، که سرار از احساس و لطافت است، به خواننده کمک می کند که تمام زوایای درون و بیرون یک اثر را خوب درک و از آن لذت مضاعف ببرد.
asas

asasas

saas

sas-jpgasas

sasas
اضافه می شود: محمد مهدی حسن پور بریجانی در خانواده ای فرهنگی متولد، تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در مدرسه شاهد و دوره متوسطه را در دبیرستان تیزهوشان گذرانده و در خرداد ۱۳۹۵ فارغ التحصیل شد و به زودی در رشته مهندسی پزشکی در آموزش عالی ادامه تحصیل خواهد داد.
از جمله افتخارات او:
رتبه برتر کشوری در ۴ دوره مسابقات وبلاگ نویسی پیرامون نماز و یک دوره دوم و پنجم کشور در همین زمینه ، انتخاب شده به عنوان جوان ترین کارآفرین شرق استان مازندران، موسس نخستین فروشگاه اینترنتی راکت های آبی، راهیابی به سه دوره در مرحله کشوری جشنواره خوارزمی ، نخبه استانی در برنامه سازمان بسیج مخترعین است.
______________________
برای این جوان نکایی آرزوی توفیق داریم.

منبع:

nikakhabar.ir/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *