شهید رمضان موسی‌نژاد / روستای آجند نکا

بازگشت پیکر مطهر شهید رمضان موسی‌نژاد
روستای آجند شهرستان نکا

بنابر اعلام فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نکا، شهید رمضان موسی‌نژاد پس از ۳۳ سال انتظار سرانجام شناسایی شد و به زادگاهش بازگشت.
 سیدابراهیم شریفی در گفت‌وگو با پیک نکا با اشاره به شناسایی یکی از شهدای شهرستان نکا در دوران دفا مقدس، اظهار کرد: در آخرین تفحص صورت گرفته در کشور عراق دو شهید از استان مازندران شناسایی شدند که یکی از آن‌ها شهید رمضان موسی‌نژاد از شهرستان نکا است.

وی افزود: پیکر پاک شهید موسی‌نژاد در منطقه خرمال کشور عراق تفحص و به منظور انجام آزمایش‌های DNA وارد خاک کشور شد که پس از بررسی‌های صورت گرفته شناسایی و خبر بازگشت وی به زادگاهش اعلام شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نکا با اشاره به بازگشت پیکر شهید پس از ۳۳ سال به وطن، اظهار کرد: شهید رمضان موسی‌نژاد گلچالسری فرزند جلیل از اهالی روستای آجند شهرستان نکا و در قالب لشکر ۷۷ ثامن‌الائمه به مناطق عملیاتی نبرد با دشمن بعثی اعزام شد.

این مسئول اضافه کرد: این شهید بزرگوار در تاریخ سوم اسفندماه سال ۶۲ در جریان عملیات خیبر در منطقه خرمال کشور عراق دعوت حق را لبیک گفت و با نوشیدن شهد شیرین شهادت به خیل عظیم فدائیان امام زمان نائل آمد.

وی گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، وداع با شهید در قالب دو مراسم در سطح شهرستان برگزار می‌شود که ابتدا عصر روز عاشورا هیئت‌های عزاداری روستاهای اطراف روستای آجند در قالب دسته‌های عزاداری به سمت مسجد روستای آجند حرکت کرده و در آنجا مراسم وداع با پیکر شهید برگزار می‌شود.

شریفی اضافه کرد: مراسم اصلی شهرستانی وداع با شهید موسی‌نژاد ساعت ۱۹ روز چهارشنبه در مصلی امام خمینی(ره) نکا با حضور مردم شهیدپرور شهرستان و شهرهای اطراف و با حضور مسئولان برگزار می‌شود.

وی افزود: همچنین مراسم تشییع پیکر پاک شهید موسی‌نژاد از ساعت هشت صبح روز پنجشنبه ۲۲ مهرماه از سپاه ناحیه نکا به سمت زادگاه مادری خود در روستای آجند برگزار و در گلزار شهدای روستا به خاک سپرده می‌شود.

به گزارش پیک نکا، شهید رمضان موسی‌نژاد گلچالسری در تاریخ یازدهم بهمن ماه سال ۱۳۳۹ در روستای آجند نکا و در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیهم‌‌السلام متولد شد تا پنجمین فرزند خانواده موسی‌نژاد لقب بگیرد.

وی به عنوان سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران در لشکر ۷۷ خراسان خدمت می‌کرد که با اعزام به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل درحالی که تنها یک ماه از ۲۳ سالگی را پشت سرگذاشته و مجرد بود در جوار رحمت الهی جای گرفت و به مقام شهادت رسید و تا امروز در زمره شهدای مفقوالاثر قرار داشت.

این شهید بزرگروار در فرازی از وصیتنامه خود آورده است: … خدایا اگر تمام گلوله‌ها به قلبم اصابت کنند حاضر نیستم امام عزیزم ناراحت باشد. خدایا خودت آگاهی تنها هدیه‌ای که می‌توانم به پیشگاهت تقدیم کنم جان من است و امیدوارم پذیرفته باشی، به،راستی تنها راه نجات خود از آتش دوزخ و عذاب الهی فقط چشیدن شربت شهادت می‌دانم…

روحش شاد و راهش پر رهرو باد

منبع:
www.peykneka.ir/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *