واگذاری زمین کشاورزی به افراد واجد الشرایط

واگذاری زمین کشاورزی به افراد واجد الشرایط

۶ هزار هکتار زمین کشاورزی آماده واگذاری به افراد واجد شرایط است

telegram.me/ir_keshavarzi

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی خورستان گفت: ۶ هزار هکتار زمین کشاورزی آماده واگذاری به افراد واجد شرایط خوزستانی است

به گزارش خبرنگار دهقان نیوز در جنوب غرب، مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی خورستان گفت: ۶ هزار هکتار از زمین های ملی و دولتی احیا شده طرح ۵۵۰ هزار هکتاری رهبر معظم انقلاب آماده واگذاری به افراد واجد شرایط خوزستانی است.

عبدالکاظم شاچری با بیان اینکه اولویت نخست واگذاری این زمین ها به کشاورزان و افراد جویای کار است، افزود: این زمین ها به ۸۰۰ نفر از متقاضیان در شهرستان های شوش، رامهرمز، امیدیه، هندیجان و دشت آزادگان واگذار می شود.

وی گفت: وزارتخانه جهاد کشاورزی دستورالعملی در جهت آسان سازی واگذاری زمین های ملی و دولتی در طرح ۵۵۰هزار هکتاری رهبر معظم انقلاب تهیه کرده و همه اقدامات تشکیل پرونده متقاضیان از سوی مراجع واگذاری زمین به کشاورزان محلی و بومی انجام شده است.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی خورستان در ادامه افزود:با توجه به سیاست دولت در پیاده سازی فرآیند دولت الکترونیک، سامانه پرداخت الکترونیکی در امور اراضی طراحی شد.

شاچری ، شفاف سازی در تشکیل پرونده ها، مدیریت زمان ، کم کردن مراجعات و تکریم ارباب رجوع از اهداف تعیین شده سامانه پرداخت الکترونیک امور اراضی دانست و افزود: در ۲ ماه آینده کار اجرایی این سامانه عملی می شود و افراد می توانند از این طریق تقاضای تغییر کاربری زمین کشاورزی خود را درخواست دهند.

وی گفت: علاوه بر این سایر دستگاه های اجرایی مرتبط با امور اراضی به سامانه پرداخت الکترونیکی در امور اراضی وصل می شوند.

طرح ۵۵۰ هزار هکتاری احیای زمین های کشاورزی خوزستان و ایلام در سال ۱۳۷۵ خورشیدی و با سفر رهبر معظم انقلاب به خوزستان مصوب شد.

از مجموع ۵۵۰ هزار هکتار طرح احیای دشت های خوزستان و ایلام، ۵۰۰ هزار هکتار در شهرستان های آبادان، اهواز، اندیمشک، امیدیه، بهبهان، شوش، شوشتر، دزفول، دشت آزادگان، رامشیر، رامهرمز، خرمشهر، حمیدیه، هویزه، هندیجان و شادگان اجرا، و یا در حال اجراست.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *