معافیت های مالیاتی بخش کشاورزی

فعالیت‌های کشاورزی از پرداخت مالیات معاف می‌شوند
فعالیت‌های حوزه تولید نهاده‌های مرتبط با حوزه کشاورزی

فعالیت‌های حوزه صنایع تبدیلی

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: با تفسیر ماده ۸۱ قانون مالیات‌های مستقیم در حوزه کشاورزی بخش‌هایی که شامل معافیت از پرداخت مالیات می‌شوند مشخص شد.

به گزارش دهقان نیوز به نقل از فارس، علی اکبری در خصوص نشست کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: طرح اصلاح قانون بذر و نهال در دستور کار کمیسیون قرار داشت که به کارگروه تخصصی ارجاع داده و دستور کار دوم نشست تفصیل ماده ۸۱ قانون مالیات‌های مستقیم در خصوص فعالیت‌های حوزه کشاورزی بود.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ماده ۸۱ قانون مالیات‌های مستقیم در حوزه کشاورزی این‌گونه تفسیر شد که منظور از فعالیت‌های کشاورزی شامل فعالیت‌های یک مرحله قبل از کشاورزی و یک مرحله بعد از کشاورزی می‌شود که این فعالیت‌ها از پرداخت مالیات معاف می‌شوند، گفت: یک مرحله قبل از فعالیت‌های کشاورزی در واقع فعالیت‌های حوزه تولید نهاده‌های مرتبط با حوزه کشاورزی است.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فعالیت‌های یک مرحله بعد از کشاورزی شامل فعالیت‌های حوزه صنایع تبدیلی است، ادامه داد: به این ترتیب فعالیت‌های یک مرحله قبل و یک مرحله بعد از کشاورزی مشمول معافیت از مالیات‌های مستقیم شدند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *