بهترین روستا برای زندگی کجاست؟

بهترین روستا برای زندگی کجاست؟

شاید شما هم مثل بنده از زندگی در شهر با هیاهو و شلوغی اش و با ترافیک و دود و دمش خسته شده اید و ترجیح می دهید بقیه عمرتان را در روستا و با آرامش زندگی نمائید .

قبل از اینکه هر چه در شهر دارید را بفروشید و بار سفر به روستا را ببندید ، باید بنشینید و کمی عاقلانه بیندیشید و دو دو تا چهارتا کنید ، ببینید شرایط لازم برای این مهاجرت را دارید یا نه ؟ برای مهاجرت به روستا باید پاسخ چند سوال مهم را بدهید:

  • خانواده با شما همراهند؟

شمایی که سالها با خانواده ( همسر و فرزندان و فامیل ) زندگی کرده اید ، برای مهاجرت به روستا ، به همراهی آنها نیاز دارید . اگر دور فامیل را خط بکشید ، نظر فرزندان و خصوصاً همسر را نمی توانید نادیده بگیرید .

  • حداقل شرایط زندگی در روستا را دارید؟

سن وسال بازنشستگی الزامات و نیازمندی هایی دارد که ممکن است در روستا فراهم نباشد . اصلی ترین نیاز ، دسترسی به امکانات درمانی است . اگر ضرب المثل معروف ( سن که رسید به پنجا ، فشار میاد به چندجا ) را قبول داشته باشید ، میانسالی همراه با انواع بیماریهای جسمی مانند فشار و قند خون ، دردهای استخوانی و … است . ببینید شرایط جسمی تان اجازه مهاجرت به روستا را به شما می دهد یا خیر ؟

  • علایق تان چیست ؟

اگر علاقه مند به طبیعت و کارهایی همچون کشاورزی و دامداری هستید ، روستا بهترین مکان برای رسیدن به این آرزوهاست . ولی اگر همانند زمان شهرنشینی ، کم حوصله و خانه نشین هستید ، روستا میتواند برایتان خسته کننده باشد.

  • نیازمندیهای عمومی تان چیست؟

بسیاری از روستاهای ایران ، جاده آسفالته، آب، برق ، گاز ، تلفن و اینترنت ندارند و اکثرشان فاقد امکانات رفاهی همچون هایپر ، رستوران ، کتابخانه ، زمین ورزشی، بانک ، دفتر پست و … هستند . ببینید شما و خانواده میتوانید بدون این امکانات زندگی شادی داشته باشید یا خیر ؟

  • تصمیم کبری

وقتی پاسخ سوالات بالا را دادید ، بنشینید دو دو تا چهارتای نهایی را انجام بدهید ، شاید شما هم مثل بنده ساکن روستا شدید !!!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *