رواج ساخت و سازهای غیرفنی و مهندسی در روستاهای هزارجریب بهشهر

رواج ساخت و سازهای غیرفنی و مهندسی در روستاهای هزارجریب بهشهر

نمی دانم شما هم مثل بنده این روزها گذرتان به روستاهای هزارجریب بهشهر افتاده است یا نه ؟ اگر برای تفرج رفته باشی حتماً بهتان خوش گذشته و از طبیعت زیبای آن حظ وافر برده ای ولی اگر مثل من مهندس عمران باشی ، فقط زجر میکشی از دیدن این حجم از ساخت و سازهای غیر فنی و عصر حجری . ساخت و سازهای هزارجریب انسان را قرنها به عقب می برند .

دل آدم میسوزد از دیدن منابع و امکاناتی که میتوانند سالها و قرنها پابرجا باشند ولی به دلیل ناآگاهی مردم و غفلت مسئولین دارند به هدر میروند . برایمان بس نیست داغ بر دل مانده ی بازماندگان زلزله های رودبار و منجیل و بم ؟

آهای مردم ، آهای مسئولین !! احداث اسکلت ( فونداسیون – ستون و سقف ) کمتر از ۱۵ درصد هزینه ساخت را افزایش می دهد ولی عمر ساختمان و ساکنانش را دهها برابر می کند . اسکلت نمی گذارد انسان شاهد مرگ عزیزانش در اثر یک زلزله بالای ۵ ریشتری باشد .

آقای نماینده !! آقای فرماندار !!! آقای بخشدار !!!! آقای دهیار !!!!! آقای رئیس بنیاد مسکن !!!!!! که متولی نظارت بر ساخت و سازهای روستایی هستید ، به داد ساخت و سازهای بدون رعایت اصول فنی و مهندسی در روستاهای هزارجریب برسید .

دوستدار حفظ سلامتی شما و سرمایه تان

مهندس عسکری ۶ مهرماه ۱۳۹۹

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *