زیباترین روستاهای شمال ایران / روستای شهران رودبار

زیباترین روستاهای شمال ایران / روستای شهران رودبار

روستای شهران کجاست؟

در بخش بلوکات و رحمت آباد استان گیلان و در نزدیکی شهرستان زیبای رودبار، روستایی سرسبز و زیبا با نام روستای شهران قرار دارد . روستای شهران در فاصله ۴۵ کیلومتری از شهر رشت ، مرکز استان گیلان واقع شده و با روستاهای اسطلخ جان، بیجارکی، فتحکوه، حلیمه جان و خرشک همسایه است.

مسیر دسترسی به روستای شهران :

برای رسیدن به روستای شهران باید شهر رودبار را پشت سر گذاشته و وارد اتوبان قزوین – رشت شوید ، پس از طی مصافتی در حدود ۱۵ کیلومتر وارد جاده روستایی با مناظر زیبا می شوید که شما را به روستای شهران و سایر روستاهای مجاور آن هدایت می کند.

طبیعت چشم نواز روستای شهران :

روستای شهران به دلیل قرار گرفتن در منطقه ای سرسبز و جنگلی دارای چشم انداز های زیبای فراوانی بوده و وجود جنگل های پوشیده از درخت ، به روستای شهران زیبایی منحصر به فردی را بخشیده است.

پوشش گیاهی منحصر بفرد، دره های زیبا و رودخانه ی پر آب و خروشان دست به دست هم داده اند تا روستای شهران به یکی از زیباترین مناطق گردشگری استان گیلان تبدل شود و افراد که علاقه به طبیعت گردی و گردشگری در روستا دارند، روستای شهران را به عنوان گزینه ای مناسب برای سفر به روستاهای استان گیلان انتخاب کنند.

معماری خانه های روستای شهران :

خانه های روستای شهران با استفاده از چوب و کاهگل ساخته شده اند و همانند اکثر منازل شمال کشور ، سقف های شیروانی دارند .

اماکن سیاحتی و زیارتی روستای شهران :

امام زاده محتشم که در میان دو روستای شهران و اسطلخ قرار دارد علاوه زیارت ، مکانی بسیار زیبا و دیدنی است.

در نزدیکی ی روستای شهران ، دریاچه ای زیبا با نام دریاچه عروس حلیمه جان قرار دارد که یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری این روستا و همجنین منطقه بشمار می رود.

شغل اهالی روستای شهران :

در روستای شهران شالیزارهای بسیاری وجود داشته که علاوه بر زیبایی بخشیدن به روستای شهران ، سبب شده اند تا شغل اصلی مردمان این روستا ، برنج کاری باشد.همچنین به دلیل وجود مراتع سرسبز فراوان و پوشش گیاهی متنوع، شغل دامداری نیز در این روستا رونق دارد و اهالی روستای شهران در کنار کشاورزی، دامداری هم می نمایند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *