زیباترین روستاهای استان بوشهر / روستای تنگ زرد دشتستان

زیباترین روستاهای استان بوشهر / روستای تنگ زرد دشتستان

روستای تنگ زرد کجاست؟

روستای تنگ زرد از توابع بخش بوشکان شهرستان دشتستان در استان بوشهر است . روستای تنگ زرد آب و هوایی منحصر به فردی داشته و در چهار فصل سال قابل تفریح و گردشگری می باشد. این روستا دارای ۱۲۰ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۵۶۰ نفر است که در ۲ محله ی مجزا از هم با فاصله ۲.۵ کیلومتری سکونت دارند.

وجه تسمیه روستای تنگ زرد :

روستای روستای تنگ زرد در داخل یک تنگه قرار گرفته و در آنجا بهمن هایی به رنگ زرد وجود داشته است؛ به همین دلیل روستا به نام تنگ زرد معروف شده است. روستای تنگ زرد در حدود ۱۵۰  سال پیش به وجود آمده است. این روستا در زمان هخامنشی شهر بوده و بیش از ۶ هزار نفر جمعیت داشته است اما در طی تاریخ ۲ بار نابود شده و از بین رفته و دوباره بازسازی شده است.

اماکن زیارتی روستای تنگ زرد :

آرمگاه امامزاده فقیه الدین ضیاء در روستای تنگ زرد قرار دارد و محل عبادت و زیارت اهالی و گردشگران می باشد .

اماکن سیاحتی روستای تنگ زرد :

روستای تنگ زرد معروف به مازندران جنوب است و در چهار فصل گردشگر دارد.  سرسبز بودن و برخورداری از باغات نخل و مرکبات عامل اصلی جذب گردشگران به روستای تنگ زرد شده است.

وجود درخت های چند فصل مثل زردآلو٬ گردو و پسته در روستای تنگ زرد٬ درخت های کنار قدیمی و آب و هوای خیلی خوب این روستا از جاذبه های تنگ زرد است. هر ساله تعداد زیادی گردشکر از داخل و خارج از کشور از روستای تنگ زرد دیدن می کنند.

گونه های جانوری روستای تنگ زرد :

تیهو٬ کبک٬ کفتار٬ پلنگ٬ و انواع خرگوش و راسو در روستای تنگ زرد و مزارع و باغات آن زندگی می کنند .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *