زیباترین روستاهای استان تهران / روستای زرین دشت فیروزکوه

زیباترین روستاهای استان تهران / روستای زرین دشت فیروزکوه

روستای زرین دشت کجاست؟

در فاصله ی حدود ۱۲۰ کیلومتری از شهر همیشه پردود تهران و در ۴۰ کیلومتری جنوب فیروزکوه ، روستایی زیبا و با طبیعتی خارق العاده و دیدنی وجود دارد که زرین دشت نامگذاری شده است . زرین دشت در دل یک دشت زرین و میان کوه های سر به فلک کشیده ی البرز قرار دارد و از مواهب آن آب رودخانه ی حبله رود است . آب گوارای رودخانه حبله رود در کنار غذاهای محلی و آب و هوای خنک و دل انگیز ، روستای زرین دشت را به یکی از بهترین پاتوق های روستاگردی اطراف تهران تبدیل کرده است.

چشمه های آب معدنی «خُمِده» و «دریابک» ، و باغ های سرسبز گیلاس، آلبالو، گردو و توت از دیدنی های نشاط آور زرین دشت به شمار می روند .

اماکن سیاحتی روستای زرین دشت فیروزکوه :

چشمه آب معدنی «خُمِده» که از دل کوه بیرون می آید، در استخری بزرگ و طبیعی و مهیج جمع می شود، تا شور و شوق را به مسافران هدیه دهد. استخر آب معدنی «خمبوبه» بارزترین مکان گردشگری «خُمِده» است، که در ساخت آن تنها و تنها مصالح طبیعی و بومی نقش داشته اند.

آب این استخر طبیعی خواص درمانی برای بهبود امراض پوستی و مفصلی دارد. شفافیت و صافی پوست اهالی روستا به برکت خواص درمانی «خمبوبه» است . تحریک جریان خون یکی از موثرترین اقداماتی است، که آب معدنی برای بدن انجام می دهد و به رفع خستگی و آرامش در انسان کمک می کند.

کافیست ۲۰ کیلومتر در مسیر فرعی به سوی سمت روستای «آتشان» حرکت کنید تا به چشمه دریابک برسید، چشمه دریابک در دل کوه قرار داشته و آب آن باغ های اطراف را سیراب می کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *