زیباترین روستاهای استان خراسان جنوبی/ روستای چنشت سربیشه

زیباترین روستاهای استان خراسان جنوبی/ روستای چنشت سربیشه
روستای چنشت کجاست؟
     روستای چنشت یکی از گردشگر پذیرترین و معروف ترین روستاهای استان خراسان جنوبی است که با نام سرزمین رنگ ها نیز از آن نام برده می شود. این روستا در شهرستان سربیشه در بخش مود واقع شده است. روستای چنشت در بین رشته کوه های باقران قرار گرفته و فاصله آن تا شهر بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی ۶۰ کیلومتر می باشد.

وجه تسمیه روستای چنشت :
     دلیل نامگذاری این روستا به نام چنشت این است که روستای چنشت از لحاظ تنوع رنگ منحصر به فرد و بسیار جذاب است. نام این روستا از ۴ رودخانه فصلی گرفته شده و در گذشته به آن چند شط می گفتند که البته این نام به مرور زمان به چنشت تغییر کرده است .
جاذبه های گردشگری روستای چنشت :
     دو غار معروف، آداب و رسوم منحصر به فرد، وجود بنای امام زاده سید حامد علوی و موقعیت خاص جغرافیایی همه و همه باعث شده که این روستا همیشه دارای گردشگران باشد. مردم این منطقه و به خصوص زنان این منطقه دارای پوشش منحصر به فردی هستند که مملو از انواع رنگ و پارچه های رنگی است.
     در گذشته دور این روستا را به علت داشتن هوای مطلوب و البته ۴ رودخانه فصلی، هم وزن بهشت می دانستند. در گذشته دامداران زیادی به علت سرسبزی و همان ۴ رودخانه فصلی که در قبل گفتیم، این منطقه را برای محل سکونت خود برگزیده بودند.
     روستای چنشت به دلیل کوهستانی بودن ، تابستان های معتدلی را تجربه می کند و در زمستان هم هوای سردی دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *