زیباترین روستاهای استان خوزستان / روستای رباط باغملک

زیباترین روستاهای استان خوزستان / روستای رباط باغملک

روستای رباط کجاست؟

روستای زیبای رباط در منطقه نمونه گردشگری رباط در شهرستان باغملک از روستاهای زیبای خوزستان به شمار می رود که در  بخش مرکزی و دهستان منگشت در فاصله تقریبی ۱۶۰ کیلومتری مرکز استان خوزستان و ۱۵ کیلومتری شرق باغملک قرار دارد.

این روستا در عرض جغرافیایی ۳۱ درجه، ۳۲ دقیقه و ۳۰ ثانیه شمالی و طول ۴۹ درجه، ۵۶ دقیقه و ۳۶ ثانیه شرقی واقع شده و آخرین منطقه جاده ابوالعباس است که پس از آن، رشته ‌ای از کوه ‌ها در حد فاصل میان ایذه و باغملک قرار گرفته است.

وجه تسمیه روستای رباط :

رباط از نظر لغوی کلمه ‌ای عربی است که در گذشته به مکانی که محل کاروانسراها و سربازخانه ‌ها بوده اطلاق می ‌شده اما به مرور زمان و به دلیل کم شدن کاروان ‌ها به مکان ثابت تبدیل شده است.

جاذبه های گردشگری روستای رباط :

روستای گردشگری رباط که در شرق روستای بختگان ابوالعباس و روستای «شیدن» قرار دارد با وجود درختان متنوعی نظیر بلوط، بن و کلخونگ، باغ های انار، انگور و آلوسیاه، کوه های سربه فلک کشیده و رودخانه جاری زرد(ابوالعباس) دارای طبیعتی خاص و دلپذیر است و سالانه هزاران نفر به این منطقه گردشگری قدم می نهند.

منطقه گردشگری رباط علاوه بر جاذبه های طبیعی دارای جاذبه های مذهبی نظیر امامزاده حضرت سلیمان است که وجود این زیارتگاه در این روستای گردشگری یکی دیگر از دلایل بازدید گردشگران است.

راه دسترسی به روستای رباط :

دسترسی به منطقه مورد نظر از طریق جاده آسفالته درجه ارتباطی اهواز- شهرکرد و جاده انحرافی باغملک- رباط امکان پذیر است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *